Bebeğinizin cilt tipini keşfedin
Testi tekrarla
Bebeğinizin cildi çok hassas

3 çocuktan 1'i çok hassas cilde sahiptir.¹

Tıpkı tüm bebekler gibi, bebeğinizin cildi yetişkinlerinkinden farklıdır. Özellikle 0-2 yaş arası hassas bir yapıdadır ve koruma görevini tam olarak gerçekleştiremez. Gelişimini tamamlamamış cilt bariyeri dış etkilere karşı koruma görevini tam olarak yerine getiremez. Nem tutma kapasitesi düşüktür.

Bazı bebeklerin cildi, dış faktörlere bağlı (rüzgar, soğuk hava, sert su, baba sakalı vb.) olarak kolayca kızarır. Ciltlerinde kaşıntı, yanma veya batma hissi oluşur. Bunlar çok hassas cildin belirtileridir.

Bu nedenle, bebek ve çocukların çok hassas ciltleri günlük olarak nemlendirilip korunmalı, aynı zamanda hem anlık hem de kalıcı biçimde rahatlatılmalıdır.
Bebeğinizin cildini korumak ve rahatlatmak için cildini hergün nemlendirmek önemlidir. Bu rutin bebeğinizle geçirdiğiniz özel anları arttırırken, onun duyularını harekete geçirir ve gelişimini destekler. 

¹2007'de Laboratoires Expanscience tarafından Fransa, İtalya, İspanya ve Tayvan'da 399 çocuk doktoru eşliğinde 8,100 bebek ve çocuk üzerinde yapılan epidemiyolojik çalışma.