Bebeğinizin cilt tipini keşfedin
Testi tekrarla
Bebeğinizin cildi çok kuru olabilir

Her 5 çocuktan 1'inde çok kuru (atopiye eğilimli) cilt görülmektedir.¹

Bu 2. aydan itibaren ortaya çıkabilen ve zamanla azalarak,  5-6 yaş civarında tamamen geçebilen bir cilt bariyeri bozukluğudur.

Vücutta ve yüzde aşırı cilt kuruluğu ve ciltte yer yer kırmızılıklar olarak kendini gösterir. Alevlenme ve rahatlama dönemleri vardır . Çocuklarda, bu (bazen şiddetli) kaşıntı hissi olarak tanımlanır.

Bu belirtiler ortaya çıktığında, detaylı teşhis için doktorunuza danışın.

Çok kuru (atopiye eğilimli) cilde sahip olma olasılığı aile geçmişine bağlı olarak artar. Eğer bir ebeveynde çok kuru cilt varsa bebeğin/çocuğun çok kuru cilde sahip olma olasılığının %40 ila %50 olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Eğer 2 ebeveynde çok kuru cilt var ise ihtimal % 80'e çıkabilir.²

Mustela tarafından yapılan en son bilimsel çalışmalar, doğumdan itibaren Stelatopia ürünlerinin kullanımının çok kuru (atopiye eğilimli) cildin oluşma ihtimalinin 6. ayda %54 oranında azaldığını göstermiştir. ³

Bebeğinizin cildini korumak ve rahatlatmak için cildini hergün nemlendirmek ve beslemek önemlidir. Bu rutin bebeğinizle geçirdiğiniz özel anları arttırırken, onun duyularını harekete geçirir ve gelişimini destekler. 

¹ Watson 2011, Isaac 1998
² Böhme 2003, Taïb 2008
³ Çok kuru (atopiye eğilimli) cildin gelişme olasılığı yüksek(2 çok kuru ciltli ebeveyne sahip) 120 bebek üzerinde yapılan klinik çalışma.  Karşılaştırma 60 bebekten oluşan bir gruba Stelatopia serisinin; Emolyent Balsam, Emolyent Krem, Banyo Yağı, günlük uygulanması ile Stelatopia serisinin uygulanmadığı 60 bebekten oluşan bir grup arasında yapılmıştır.