İçeriği Atla

Yeni görünüşünüze çekidüzen verin

Son Güncelleme 18, Mayıs, 2023

Yeni görünüşünüze çekidüzen verin

İlk üç ayda vücudunuzda büyük değişiklikler olmayacağı için hamileliğin ilk belirtilerini göstermek isteyip istememenizin bir önemi yok. Göğüsleriniz mi büyüdü? Beliniz eskisi kadar ince değil mi?

Birkaç küçük değişiklik yeterli...

İhtiyacınız olmayanları bir kenara bırakın

- Halihazırda dar gelen kıyafetler: dar kotlar, yüksek belli pantolonlar, vücudunuza oturan elbiseler, gömlekler ve üstler... Ve genel olarak kumaşı sert, giydiğinizde kendinizi rahat hissetmediğiniz tüm kıyafetler.

- Bel oyuntulu/belden büzgülü üstler: Bu kesime sahip kazak, bluz veya uzun kollular karnınızı kapatamaz ve karnınızın açılması hoş görünmeyebilir.

- Yüksek topuklu ayakkabılar: Hamilelikte topuklu ayakkabı giyebilseniz bile kilo alımı, dengenizi bozar ve bileklerinizin zayıflamasına neden olur, dolayısıyla dengede durabilmeniz için maksimum 4-5 cm uzunluğunda çok ince olmayan topuklu ayakkabılar tavsiye edilmektedir.

Yeni vücudunuza uygun giyim: Hangi mevsim olursa olsun baharlık tüm gömlek ve tuniklerinizi çıkarmanın tam vakti!

Bunları dar pantolon veya taytlarla birlikte kullanabileceğiniz gibi hava soğuk olduğunda kazak veya uzun kollu tişörtlerinizin altına da giyebilirsiniz. İşte yeni tarzınız! Uzun bir atkı veya rastgele bağladığınız bir eşarpla daha ince ve zarif bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Elinizin altında bulundurmanız gerekenler

- Rahat ayakkabılar: çizmeler, düz tabanlı, bağcıklı ayakkabılar, kısa topuklu bağcıksız ayakkabılar. Konforla kadınsılığı birleştirmek için dengede kalmanızı sağlayan dolgu topuklu sandaletler.

- Triko: İkinci üç aylık dönemin sonuna kadar giyebileceğiniz kazak, hırka, panço vb.

- Hafif spor kıyafetleri: tozluk, sweatshirt, rahat üstler vb. Dokuz ay boyunca koşu kıyafetleriyle gezmeniz mümkün olmasa da evdeyken spor kıyafetleri giymek oldukça rahat olacaktır.

Yeni vücudunuza uygun giyim: Erkeksi yanınızı ortaya çıkarma zamanı...

Kocanızın kıyafetlerini ödünç alın (tabii onun da iznini alarak). Beyaz gömlek, palto, hırka... Seçtiğiniz aksesuarlarla görüntünüze kadınsı bir dokunuş ekleyebilirsiniz.

Almanız gerekenler

- Hamilelikte genellikle ayaklar şiştiğinden ötürü bir çift geniş ve rahat ayakkabı: düz tabanlı, makosen, bağcıklı vb. Ayrıca bir çift iyi kalite spor ayakkabı alma zamanı da geldi. Her durumda ayakkabılarınızı eğilmeden giyebilmelisiniz, çünkü kısa süre sonra ayaklarınıza ulaşmanız "biraz" zorlaşacak!

- Sütyen ve külot: Hamilelikte vücudunuzun ilk değişen kısmı göğüslerinizdir. Büyümenin yanı sıra göğüsleriniz hassaslaşır ve destek ve rahatlığa her zamankinden çok ihtiyaç duyar. Para harcamaktan kaçınmayın ve giydiğinizde kendinizi güzel hissedeceğiniz kaliteli hamilelik kıyafetleri alın. Aynısı külotlarınız için de geçerli, karnınızın yuvarlaklığına uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış, hamilelik nedeniyle hassaslaşan cildinizi rahatsız edebilecek elastik bileşenleri veya dikişleri olmayan iç çamaşırlarını seçin.

Can sıkıcı deneme kabinlerinden çıkıp bu alanda uzmanlaşmış sayısız internet sitesinden alışveriş yapın ve kıyafetlerinizi evinizde rahatça deneyin (böylelikle baba adayına da fikirlerini sorabilirsiniz); uymayanları iade etmeniz yeterli!

İlgili Blog Yazıları

El Ayak Ağız Hastalığı Neden Olur, Nasıl Bulaşır? #BEBEK VE ÇOCUK SAĞLIĞI
El Ayak Ağız Hastalığı Neden Olur, Nasıl Bulaşır?
El Ayak Ağız Hastalığı Neden Olur, Nasıl Bulaşır? El ayak ağız hastalığı, Enterovirüs ailesinden koksaki virüslerinin neden olduğu bulaşıcı bir enfeksiyondur ve genellikle çocukluk çağında... Daha fazla göster
Çocuklarda İdrar Yolu Enfeksiyonu Belirtileri #BEBEK VE ÇOCUK SAĞLIĞI
Çocuklarda İdrar Yolu Enfeksiyonu Belirtileri
Çocuklarda İdrar Yolu Enfeksiyonu Belirtileri Üst solunum yolu enfeksiyonlarından sonra, çocuklarda en sık görülen enfeksiyon türlerinden biri olarak kabul edilen idrar yolu enfeksiyonları, özellikle küçük... Daha fazla göster
Kızamık Nedir? Belirtileri ve Tedavisi #BEBEK VE ÇOCUK SAĞLIĞI
Kızamık Nedir? Belirtileri ve Tedavisi
Kızamık Nedir? Belirtileri ve Tedavisi Kızamık, çocuk sağlığı açısından büyük bir tehdit oluşturan oldukça bulaşıcı bir hastalıktır. Bu hastalık genellikle viral bir enfeksiyon olarak ortaya... Daha fazla göster
Daha Fazlasını Keşfet