Cilt Tipine Uygun Bakım Ürünleri

MUSTELA SENİ DÜŞÜNÜR

Normal, kuru, çok hassas veya çok kuru! Cilt tipiniz hangisi olursa olsun, Mustela her cilt tipine uygun ürünler sunar.

section-tabs-image-1.png
section-tabs-image-2.png
section-tabs-image-3.png
70

yıldır süregelen dermatolojik araştırmalar

Expanscience Laboratuvarları bünyesindeki Mustela, 70 yıldır bebeklerin, çocukların, bebek bekleyenlerin ve yeni annelerin ciltlerini daha iyi anlayarak onların özel ihtiyaçlarını karşılamak için dünyaca ünlü bilim insanlarıyla Dermatolojide araştırma programları yürütüyor.

Mustela®, bebeklerin doğuştan farklı cilt tiplerine sahip olduğunu keşfetmiş ve bunu bilimsel olarak göstermiştir:
 

 • NORMAL CİLT : Her gün nemlendirilmeye ve korunmaya ihtiyaç duyan yumuşak ve esnek cilt.
 • KURU CİLT : Beslenmeye ve korunmaya ihtiyaç duyan cilt.
 • ÇOK HASSAS CİLT : Rüzgar, soğuk hava, baba sakalı gibi dış faktörlere karşı oluşan kızarıklık ve rahatsızlık hissinin yatıştırılmasına ihtiyaç duyan cilt.
 • ÇOK KURU CİLT : Aşırı kuruluğa yatkın olan, yatıştırılmaya ve korunmaya ihtiyaç duyan cilt.
59

bilimsel yayın ve 14 patent

Mustela, uluslararası bilimsel programlar tarafından onurlandırılmış ve en büyük Dermatoloji ve Pediatri konferanslarında sunulan dermatolojik araştırma programlarını yürütmektedir:

 • Bebeklerin özel cilt ihtiyaçlarını her zaman daha iyi anlamak için yaşamlarının ilk günlerinden itibaren bebek cildinin fizyolojisi üzerine yapılan çalışmalar
   
 • Atopiye eğilimin nedenlerini ve mekanizmalarını daha iyi anlamak ve özellikle önleme konusunda etkili çözümler önermek için yapılan çalışmalar.
   
 • Cilt ve cilt bakım rutinlerinin beyindeki temel rolünü ve doğumdan itibaren çocukların motor gelişimini anlamak için cilt ve beyin arasındaki etkileşim mekanizmaları (nörobilim) üzerine yapılan çalışmalar.

Normal cilt

Yumuşak ve pürüzsüz bir cilt için; Mustela bebek ürünlerindeki patentli etken madde Avokado Perseose®, cildin nem bariyerini güçlendirir ve uzun süreli nemlendirme sağlar. Bu bileşen biyomimetiktir yani bebeğin cildi ile mükemmel uyum içinde çalışır.

Kuru cilt

Sert ve pullanma eğilimi olan cilt için Cold Cream içeren Kuru Cilt serimiz, cildi besleyen balmumu ile zenginleştirilmiştir. Cilde uygulandığında koruyucu bir bariyer oluşturur ve  ihtiyaç duyulan yoğun nemlendirmeyi sağlar.

Çok hassas cilt

Kızarıklık ve tahrişe eğilimli olan ciltler için Mustela Çok Hassas Cilt serisi, Doğu Tıbbı'nda geleneksel olarak kullanılan şizandra meyvesi içerir. Bu patentli aktif bileşen kızarıklığı ve rahatsızlık hislerini azaltmaya yardımcı olur. 

Çok kuru cilt

Aşırı kuru ve kaşınan cilt tiplerinde Mustela, Çok Kuru Ciltler serisi için Ayçiçek Yağı Distilatı'nı seçmiştir. Bu aktif içerik seramid üretimini 3 kata kadar artırarak cilt bariyerini yenilemeye ve korumaya yardımcı olur.

normal cilt normal cilt
Kuru cilt Kuru cilt
çok hassas cilt çok hassas cilt
çok kuru cilt çok kuru cilt

Bebeğinizin cilt tipini biliyor musunuz?

Keşfet