Bebeğinizin Cilt Tipini Biliyor musunuz?Temmuz 2018

   

Bu yazıya yorum yapın

Gönder

BUNLARI DA OKUYUN:

3.666665
5

Prematüre bebeklerin besinsel gereksinimleri, zamanında doğmuş bebeklerinkinden daha fazladır. Prematüre bebekler, ana rahminde alması gerekene benzer bir diyete gereksinim duyarlar. Bu diyet daha fazla protein, kalsiyum, fosfor, çinko, sodyum ve diğer bazı besinleri içermelidir. Prematüreler tüm bu besinleri, mümkün olduğunca konsantre bir şekilde almak zorundadır. Çünkü bir seferde alabilecekleri besin miktarı çok azdır.

Prematürelerin büyümeyi yakalayabilmek için aldıkları enerji doğru hesaplanmalı, beslenmesi ona göre düzenlenmelidir. Prematüre bir bebeğin beslenmesindeki hedef, haftada 90-120 gr tartı alımıdır. 

Bebeğin hastanede yattığı dönemde süt salınımının artması için anne sütü, süt pompası ile toplanır. Annenin bu işleme evde de devam etmesi gerekebilir. Bu dönemde sütlerin saklama koşulları ve hazırlanışı ile ilgili kurallara uyulmalıdır.

Anne sütü:

- Derin dondurucuda, 6 aya kadar

- Buzlukta, 1 aya kadar

- Buzdolabı rafında, 24 saate kadar

- Oda sıcaklığında, 8 saate kadar saklanabilir.

 

4.5
Önlemek Mümkün Mü?
4
5
Bebekler&Çocuklar
0
2.8
Hangi Masajı Yapmalıyız?
4.5
Ne zaman başlanabilir?
3.666665
5
Emzirirken Nasıl Davranmalıyız?
0
Bebeğim İçin En İyi Besin Nedir?
2
Sütüm bebeğim için yeterli mi?
5
Emzirmeyi Engelleyen ve Süt Yapımını Sekteye Uğratan Etmenler Nelerdir?
4

 

 

 

Emzirme iç güdüsel olduğu kadar teknik açısından öğrenilmesi gereken detaylara da sahip bir durumdur. Emziren annelerin yaşadığı tedirginlikler, sorunlar ve emzirmeyle ilgili sıkça sorulan sorulardan bir derleme yaptık; sizler için cevapladık. Her hafta yeni bir soru ve cevabı...

 

 

 

Emzirme Nasıl Başlamalı- Emzirirken Nelere Dikkat Etmeliyim?
4
Mustela Yılbaşı’na Özel Dijital Bir Uygulama Yarattı!
0
Pek çok ebeveyn kreşleri güvenli bulur ve çocuklarını kreşe göndermekten memnundurlar. Fakat çocuğunuzu ilk kez kreşe bırakacaksanız sizin ve çocuğunuz için birbirinizden ayrılmak kolay olmayabilir. Çocuğunuzun ilk kreş tecrübesini olabildiğince rahat atlatmanız için hazırladığımız tavsiyelere göz atın!
4
Annelerin çoğu doğum izinleri bittiğinde bebeklerine bakmaları için çocuk bakıcılarını tercih ediyor. Bakıcınızın sizinle sizinle yaşaması ciddi avantajlar sağlayabilir. Örneğin; bebeğiniz için tamamen müsaittir. Sizin hayat düzeninize uyum sağlar ve sizin rutininizi çocuğunuz için devam ettirir.
4.333335
Bu yaz bebeğinizle birlikte uçağa bineceğiniz ilk sefer olabilir. İyi hazırlanırsanız, uçak yolculuğu düşündüğünüz kadar yorucu olmayabilir. Aşağıda aileler tarafından onaylanan uçuşunuzu çocuk oyuncağı haline getirecek bazı ipuçları bulacaksınız.
0
Bebeğiniz ilk dişini çıkardıysa, hemen dişiyle ilgilenmeye başlamalısınız. Diş sağlığını korumak için dişlere özen göstermelisiniz. Diş çürüklerini önlemek için doğru diş fırçalama alışkanlıklarını olabildiğince erken öğretmelisiniz.
0
Gerçekten çok keyiflidir ve su içinde doğal hareket etme kabiliyetini geliştirir. Ayrıca ebeveyler ve bebekler arasındaki en keyifli paylaşım anlarından biridir.
5
Mustela Bébé serisi bebeklerinizi daha iyi korumak için yenilendi.