Certified B Corp

Mustela, Mayıs 2018 itibarıyla B Corp topluluğunun bir parçası olmaktan ve B Corp sertifikalı olan ilk Fransız dermokozmetik markası olmaktan gurur duymaktadır. 
 
B Corp, periyodik bir değerlendirmenin parçası olarak ekonomik, sosyal ve çevresel olmak üzere üç yönlü performans gösteren ve faaliyetlerini toplum ve çevre üzerinde olumlu etkiler bırakarak geliştiren markalara verilen uluslararası arenada öncü ve sıkı şartlara sahip bir belgelendirme sistemidir.
 
Aynı zamanda B Corp, aynı hümanistik ekonomik görüşü paylaşan ve kamu yararını ekonomik modellerinin merkezine entegre eden ve böylece ekonomik performansı sosyal, toplumsal ve çevresel gerekliliklerle birleştiren dünya çapında 2.000'den fazla işletmeden oluşan bir topluluktur.
 
B Corp ile Mustela, 4 temel taahüdünü pekiştiriyor:
 
• Günümüzde ortalama %95 oranında doğal içeriğe sahip ve tartışmalı bileşenler içermeyen ürünlerinin doğallığı ve güvenliğinin garantisi.
 
• %100 ekolojik tasarımlı ürünler ve %100 sorumlu bitkisel tedarik zincirleri ile çevreye saygı.
 
• Anne adaylarının ve yeni doğan çocukların en hassas cilt ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilmek için 60 yılı aşkın bir süredir dermatolojik araştırmalara yapılan yatırım.
 
• Genç ebeveynlerin çocuk gelişimi ve çocuğun ebeveynleri ile olan ilşkilerine katkıda bulunmak için destek sağlanması.
 
B Corp, Mustela’nın genç ebeveynler ve sağlık çalışanlarından oluşan topluluklarının sağlığına ve refahına odaklı 60 yıllık bağlılığını güçlendirir ve pekiştirir.

 

RÖPORTAJ

 

Expanscience Laboratuvarları Sosyal Sorumluluk ve Kurumsal Kimlik Yöneticisi Karen Lemasson, B Corp sertifikası üzerine görüşünü paylaşıyor.

 

 

Gönder