Mustela ürünlerinin yaşam döngisi

 • cycle-sm-asset-01.jpg
  Tedarik
 • cycle-sm-asset-02_3.jpg
  Tasarım
 • cycle-production.png
  Üretim
 • cycle-sm-asset-04_0.jpg
  Kullanım
 • cycle-sm-asset-05_1.jpg
  Dağıtım ve İletişim
 • cycle-sm-asset-06_0.jpg
  Tüketimden sonra
 • Tedarik

  Ham maddelerimizin üretim koşullarına çok dikkat ediyoruz :


  - Biyoçeşitliliğe uygun şekilde ve yerel halkın haklarına etik olarak özen göstererek. elde edilen ham maddeleri tercih ediyoruz. Örneğin, Peru'da zor erişilen vadilerde yetişen avokadoları kullanıyoruz. Bu şekildeyerel ekonomiye dinamizm katarak üreticileri sağlıklı şekilde korumayı sağlıyoruz.: Meyvelerini düzenli almadığınız takdirde üreticilerin çoğu şehirlere göç etmek zorunda kalıyor.

  - İhalelerimizesürdürülebilir gelişim koşulları koyuyoruz ve tedarikçilerimizi biyoçeşitliliğe dikkat ederek, ekosistemleri ve yerel üreticileri koruyarak çalışmaya itiyoruz. Beklentilerimizin yerine getirildiğini kontrol etmek için düzenli saha denetlemeleri gerçekleştiriyoruz.

  - Aralık 2011 tarihinden beriExpanscience Laboratuarları, Etik BiyoTicaret Derneği üyesidir (UEBT), Uluslararası kar amacı gütmeyen bu kuruluş biyo çeşitlilikten gelen maddetedariğinde etik uygulamaları tedariğinde etik uygulamaları destekler. UEBT birliğine katılmak için, Expanscience Laboratuarları bir çok kriteri yerine getirdiğini kanıtlamaktadır: biyoçeşitliliği, insan haklarını ve geleneksel bilgiyi korumak, iş etiğine, tüm tedarik zinciri boyunca gelirlerin eşit dağılımına duyarlı olmak.

  - 2015 yılına kadarbitkisel tedarik zincirlerimizin tamamı Kamusal Sosyal Sorumluluk proseslerini yerine getiriyor olacaktır.

 • Tasarım

  Hammadde seçiminden ambalaj seçimine kadar, ürünlerimiz İnsan ve Çevre üzerinde zararlı etkileri en aza indirecek şekilde geliştiriliyor:


  - Maksimum güvenlik ve etkinlik için dikkatlice seçilen bitkilerden elde edilendoğal kaynaklı hammadelere öncelik veriyoruz. Bugün, Mustela Bebe ürünleri ortalama%92 doğal kaynaklı hammade içermektedir.

  - Doğa beklentilerimizi karşılayamadığında, İnsan ve çevreye zarar vermeyen sentetik maddeler kullanmayı seçiyoruz.

  - Şüpheli veya çevreye zarar verebilen hammadeleri kullanmıyoruz: tüm Mustela bakımları böylece paraben, phthalate, phenoxyethanol, esansiyel yağlar, alkol, vb. içermez.

  - Yıkama sularının kirlenmesini önlemek için,tüm sıvı temizleyici formüllerimiz biyoçözünür özelliklidir. (OCDE 302B standardına uygun).

  - 2015 yılındayeni Mustela ürünlerinin %100'ü ekolojik olacaktır.
   

  Ambalajlarımız için,3 R kuralına dayalı eko-tasarım yaklaşımı kullanıyoruz: azaltmak, yeniden kullanmak ve geri dönüştürmek. Bu yaklaşım bir kaç farklı prosesi içermektedir:

  • Azaltmak

  - Mustela ürünlerinin gereksiz dış ambalajları ve kullanım prospektüsleri kaldırılmıştır ve bazı plastik ambalajlar hafifletilmiştir. 2012 yılı sonuna kadar, plastik tüketimi 22 ton azaltılmıştır ve 78 ton kağıt ve karton tasarrufu yapılmıştır. Şişelerin yeniden hafifletilmesiyle, plastik tasarrufu 2013 yılında 60 tona ulaşacaktır.

   

  • Yeniden kullanmak

  - Mustela Bebe ve Güneş ürünlerinin ambalajları için sadece sürdürülebilir şekilde bakılan ormanlardan gelen ve FSC veya PEFC sertifikalı kağıt ve karton kullanıyoruz

  - Mustela karton ambalajlarının tümünde bitkisel yağ bazlı mürekkepler kullanılmaktadır.

  - Mustela Bebe, Stelatopia,Stelaprotect ürünlerinin bazı referanslarının tüp ve şişelerinde geri dönüşümlü plastik kullanarak, saf plastik kullanımımızı 4.3 ton azalttık.

   

  • Geri Dönüşüm

  - Mustela şişeleri %100 Fransız atık geri dönüşümü kurallarına uygundur. 2012 yılında, 127 ton plastik bu şekilde toplanabildi ve geri dönüştürüldü (kaynak: Eco-Emballages- Ocak 2012 - satılan model ürünler)


  Bunların yanında bir kaç yıldır insana ve çevreye olan etkileri en aza indirmeye yönelik ekolojik dizayn geliştirmeye yönelik süregelen çalışmalarımız devam etmektedir.

 • Üretim

  Laboratoires Expanscience tüm ürünlerininüretiminin çevre üzerinde etkisini azaltmak ve tüm çalışma ortaklarına saygılıve huzurlu çalışma ortamı sağlamak için çabalarını çoğaltıyor:

   

  - Firma, Epernon üretim ve Ar&Ge tesisinde çevresel yönetim sistemi geliştirdi ISO 14001 sertifikasına sahiptir. Devamlı pekişme prensibine dayalı olarak, uluslararası bu referans kitabı bir firmanın çevre üzerindeki etkilerini kontrol altına almak ve yavaş yavaş azaltmayı hedefler.

  - Çevre üzerinde etkiyi azaltmak için bu tesisteyatırımlar yapılmıştır, atık yönetimi, : su ve enerji tüketimi azaltılması, vs.

  - Expanscience iş ortakları için iş güvenliğini arttırmayı hedefler. Bu konu üzerinde eğitim ve duyarlılık seminerleri verilmektedir.
   

   

  Bu güncel yaptırımlar dışında, Laboratoires Expanscience gelecek seneler için iddialı hedefler koymuştur:


  - Firma,2010-2015 arası,Epernon üretim ve AR&Ge tesisinde atık, su ve enerji tüketimini %20 azaltmayı, ayrıca 2008 ile 2015arası sera gazı emisyonlarını azaltmayı hedefler (yan kuruluş ve satın almalar hariç).

  - 2015 yılına kadar, Expanscience ayrıca"iş yerinde kalite" programını %100 gerçekleştirmeyi hedefler. .

 • Kullanım

  Sorumluluklarımız sadece ürün üretimiyle sınırlı değildir. Üretimlerimizde çevresel etkileri en aza indirmek için de büyük çaba harcamaktayız. Geri dönüşlerden kaçınmak için ürün siparişlerimizi özenle hazırlıyoruz, ürünlerimizi tekrar sınıflandırıyoruz ve çevre kirliliğine etkisi en az olan taşıma yöntemlerini tercih ediyoruz.

  Bunun yanında sorumlu, şeffaf ve samimi iletişimler kurmak için çabalıyoruz:

  - Öncelikle ürün ve yaklaşımlarımızla ilgili iletişim kurmak için internet sitemizi kullanıyoruz.

  - İletişim araçlarımızı kullanırken öncelikle çevre için zararlı olmayan ürünleri tercih ediyoruz. Örneğin karton kullanımlarımız için sürdürülebilir ormanlarımızdan geri dönüştürülmüş/ dönüştürülebilir materyalleri tercih ediyoruz.

  - İçeriklerimiz, ürünlerimizin geliştirilmesi, eğilim ve işlem seçimlerimiziaçık bir şekilde iletişim kurarak ifade etmekten onur duyuyoruz.

  - Çalışma alanımız her zaman iş ortaklarımızın (Sağlık çalışanları, öğrenciler, yerel yetkililer)ziyaretine açıktır.

  - Kendi bilgilerini meslektaşlarıyla da paylaşım sağlamaya yönelik kılavuzlar geliştirmek için Expanscience laboratuarları, farklı topluluklardan bilimsel uzmanlarla işbirliği yapmaktadır.

  - Bienaller, iştirakler ve Expanscience uzmanları (STK temsilcileri, toplum, tüketiciler, hastalar…) ve uzmanlarla birlikte yürütülür.

  - Expanscience Laboratuarları 2009 yılında Fransa Reklamcılar Birliği'nin Duyarlı İletişim Sözleşmesini imzalamıştır. Bu sözleşme ile tüketicisiyle şeffaf ve yüz yüze iletişimi ve çevresel etkileri göz önünde bulundurma sorumluluğunu almıştır.

 • Dağıtım ve İletişim

  Ürünlerimiz size ve bebeğinize pratik ve güvenli kullanım sağladığı gibi ayrıca atık kirliliğinden , kaçınmak için de tasarlanmıştır:


  - Sadece yeterli miktarda ürün kullanımı sağlayanambalajlar (pompalı şişeler ve tüpler).

  - Ürün ambalajlarımız kendilerini en iyi şekilde koruyacak gibi tasarlanmıştır bu nedenle son kullanımınıza kadar kalitesini korur.

  - Bebeğiniz için banyoda birden fazla ürüne ihtiyaç duymanızı da önleyecek2’si 1 arada saç ve bakım ürünleri geliştirdik.

  - Ayrıca kullanılan paket sayısını da azamiye indirmek için sizlerebüyük boylarda, ürün imkanı da sunuyoruz.

 • Tüketimden sonra

  Ürünlerimizin kullanımdan sonra çevreyeazami düzeyde etkisi olduğunu size garanti ederiz. Bu nedenle Mustela karton ambalajları ve Mustela şişeleri % 100 geri dönüşümlüdür (deneme ürünleri dışında ve Fransız geri dönüşüm kriterlerine uygun olarak), ve bütün yıkama ürünlerimiz biyolojik çözünürlük niteliğine sahiptir (OCDE 302B standartları).

  Banyonuzdaki ürünleri doğru bir şekilde sınıflandırmanın, yanında aslında Mustela ürünleriyle çevresel etkilerin azalmasında da katkıda bulunuyorsunuz. Daha fazla bilgi için Banyo Ürün Atıkları için Tavsiyeler kısmına göz atın!

Gönder