Mustela ve Doğallık

Tüm Mustela ürünlerinin kaynağında doğadan gelen etkinlik bulunmaktadır. Öte yandan size en iyisini sunmak için doğanın
kontrol edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Güvenlik, kanıtlanmış etkinlik ve kullanım keyfi ürünlerimiz için en önemli vazgeçilmez kriterlerimizdir ve sizin beklentileriniz seçimlerimize rehberlik etmektedir. Mustela'nın
doğallık konsepti ürünlerin tasarımını yönlendiren üç temel prensipten oluşur:

1. Mümkün olduğu sürece doğal veya doğal kökenli içeriklere öncelik veriyoruz.
2. Sadece gerektiği zaman, yani doğa, etkinlik ve toleransı garantileyemediğinde, yeşil üretim prosesinden geçen etkinliği ve toleransı garanti edilen içerikler kullanıyoruz.
3. Şüpheli olmayan veya çevreye zarar vermeyen en iyi etken maddelerin kullanımını garanti ediyoruz.

 

 

1. Doğal veya doğal kökenli içeriklere öncelik veriyoruz!

Hassas ciltler için doğada sonsuz kaynak mevcuttur. Tüm ürünlerimizde önceliği güvenli, etkin ve keyifli kullanım sunan doğal ve doğal kökenli etken maddelere veriyoruz., Bugün, Mustela Bebe serisi ürünleri ortalama %92 doğal kökenli içeriğe sahiptir. Derin bitki uzmanlığına sahip Expanscience Laboratuvarları ile birlikte cilt üzerinde etkinliği ve toleransı kanıtlanmış patentli bitkisel aktif maddelerimizi geliştiriyoruz. (avokado özütü ve ayçiçeği yağı gibi)
Tüm ürünlerimizin formülü için biyolojik ve ekolojik kozmetik kurallarını belirleyen Ecocert referansını baz alıyoruz. Ancak Ecocert referansı etkinlik ve güvenlik beklentilerimizi karşılamadığında farklı çözümler seçebiliyoruz.
 

Doğal madde veya doğal kaynaklı madde?

Bu iki kavramı açıklamak için Ecocert'in "Ekolojik ve biyolojik kozmetik" referans tanımlamalarını baz alıyoruz.

- "Doğal kökenli madde" olarak adlandırdığımız maddeler, doğrudan doğadan gelen, saf veya Ecocert tarafından onaylanmış fiziki prosesler ile değiştirilmiş maddelerdir. Doğal kökenli madde örnekleri: su, yağlar veya bitkisel yağlar, balmumu, vb.
- "Doğal kökenli kaynaklı" maddeler de doğadan gelir fakat Ecocert tarafından onaylanan bazı kimyasal değişikliklere uğramıştırlar. Örneğin: emülsiyonlar, jöleler, bitki özlü yumuşatıcılar (cocoglucoside, alginat, vb.)

 

2. Yalnızca gerektiğinde bazı sentetik içerikler kullanıyoruz!

Mustela önceliği doğaya veriyor ama "her ne pahasına olursa olsun" yaklaşımı gütmeden. Doğal kaynaklı maddeler beklentilerimizi güvenlik, etkinlik, tolerans ve kullanım keyfi açısından karşılayamadığında ve eş değerli doğal kaynaklı bir alternatif bulunamadığında sentetik maddeler kullanabiliyoruz.
Bu durumda sadece Avrupa yasal düzenlemelerine uygun ve tüm güvenlik ve etkinlik beklentilerimizi karşılayan maddeler seçiyoruz.

 

3. Şüpheli olmayan veya çevreye zarar vermeyen en iyi etken maddelerin kullanımını garanti ediyoruz!

Bebeğinizin cildi ve sizin cildiniz için en güvenilir olanı seçmek ve çevresel etkiyi azaltmak için bir çok şüpheli maddeyi ürünlerimizde kullanmıyoruz. Formüllerimiz aşağıdaki maddeleri içermemektedir:
- Alkol
- Esansiyel yağ
- Paraben
- Phenoxyethanol.
- Phthalate.
- Genetiği değiştirilmi (GDO'lu) bitkilerden elde edilen ekstreler.
- Alüminyum klorohidrat.
- Hayvansal maddeler (Kovan ve süt hayvanları hariç / bal, balmumu, saflaştırılmış lanolin ve süt bazlı maddeler).
- Terpenler (kafur, mentol, ökaliptüs).
- Triklosan.
- Vs.

 

Daha fazla bilgi için, Expanscience Laboratuvarları dermo-kozmetik ürünlerde doğallık tanımlamalarınıindirin.

 

Gönder