Expanscience Laboratuvarları

Expanscience, bağımsız bir Fransız eczacılık ve dermo-kozmetik laboratuvarı olup, 2018 yılında %66,8'u uluslararası pazarda olmak üzere, 260,9 Milyon Euro ciroya ulaşmıştır ve 1.107 kişiyi istihdam etmiştir.

Şirket, 60 yılı aşkın bir süredir yenilikçi bir yaklaşımla cilt bakımında ve osteoartrit tedavisinde uzman ve  güçlü bir uluslararası üne sahiptir. Aralarında, Piasclédine 300 ve Mustela gibi, iki lider markanın bulunduğu ürünleri yaklaşık 120 ülkede (16 bağlı şirket ve 101 ülkede dağıtım) mevcuttur. Expanscience ayrıca, Fransa’da ve uluslararası pazarlarda, kozmetik endüstrisine doğal kökenli aktif içerikler geliştirmekte ve satmaktadır.

İnsanların sağlıklarını ve hareket yetilerini korumak ve ciltlerini sağlıklı tutmalarına yardımcı olmak, her zaman grubun büyüme stratejisinin merkezinde olmuştur.

Expanscience Laboratuvarları, sağlık çalışanlarının, sağlığı korunma ve danışma konularında insanların bilgilendirilmesindeki rollerini destekleme arzusuyla hareket ederek, hastaların ve tüketicilerin eğitimli ve bilgilendirilmiş olmasını ve deneyimlerini paylaşmalarını sağlamak için çeşitli girişimler başlatmıştır.

Araştırmadan üretime ve dağıtıma, değer zincirinin tamamı şirkete entegredir.
Kıkırdak ve cildin bariyer işlevlerine odaklanan üstün araştırmalar, dünya çapında 977 patentin tescilini beraberinde getirmiştir. Grubun üretim tesisleri Epernon'da ISO 14001 sertifikalı bir noktadadır ve insanlar ve çevre üzerinde minimum olumsuz etki yaratacak şekilde tasarlanmıştır. Expanscience ürünlerinin kalite taahhüdü ve Fransız malı oluşları uluslararası düzeydeki başarısının kilit unsurlarıdır.

2004’ten beri Expanscience Laboratuvarları Kurumsal Sosyal Sorumluluk yaklaşımını benimsemiştir. Bu taahhüt bitki hammaddelerinin onları üreten çiftçilere ve ülkelere zarar vermeyecek şekilde yetiştirilmesi ve ürün tasarımında daha çevre dostu bir yaklaşım benimsenmesini kapsamaktadır.

Expanscience, sürdürülebilir gelişmeye katkısı 2013'ten beri AFAQ 26000 tarafından örnek gösterilen ilk ecza ve kozmetik laboratuvarıdır.
 

RAKAMLARLA EXPANSCİENCE LABORATUVARLARI
 

  • Kuruluş tarihi: 1950
  • 2018 cirosu: 260,9 Milyon Euro
  • 101 ülkede dağıtım
  • 16 bağlı şirket
  • 1.107 çalışan
  • 2018’da 60 milyon adet ürün imalatı
  • Faaliyetleri: Dermo-Kozmetik, Dermatoloji, Romatoloji, kozmetik aktif bileşenler
  • Daha fazla bilgi için: www.expanscience.com.tr

 

Daha fazla bilgi

Resim
Mustela - Our commitments
Taahhütlerimiz
Resim
The Mustela Foundation
Mustela Vakfı
Resim
Certified B Corp
B Corp