FAQ

 

En güvenilir ve en etkili bakımları geliştirebilmek için, araştırmacılarımız bebeğinizin cilt özelliklerini ve ihtiyaçlarını çok iyi bilmelidirler. Laboratuvar ortamında oluşturulan yeni doğan bebek ve çocuk epidermisleri bebek cildini daha derinlemesine araştırmamızı sağlıyor ve böylece bebek cildinin fizyolojisini ve yaşla birlikte gelişimini daha iyi anlayabiliyoruz. Bu patentli proses dünyada bir ilktir: sadece Expanscience Laboratuvarları'ndaki Mustela araştırmacıları bu test olanaklarına sahiptir. Bu laboratuvar ortamında  oluşturulmuş epidermisleri ayrıca ürünlerimizin etkinliğini ve toleransını güvenilir bir şekilde test etmek için kullanıyoruz.

Doğumda en yüksek seviyede olan bu zenginliği dış etkenlere karşı korumak cildin gelecekteki sağlığı için çok büyük önem taşımaktadır: Bu hücreler cildin yenilenmesine, dengelenmesine ve korunmasına yardımcı olurlar. Cildin zenginliği doğumda maksimum seviyededir, fakat hayatın ilk yılında dış etkenlere karşı çok kırılgandır. Bu kritik dönemde cildin bariyer fonksiyonu hala gelişimini sürdürmekte ve hassasiyeti devam etmektedir.  Bu nedenle bebek cildinin zenginliğini korumak gelecekteki cilt sağlığını da korumak anlamında büyük önem taşır.  
Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Mustela Bebe yeni bakım ürünlerinin hikayesi bölümüne bakabilirsiniz.

Bebeklerin ciltleri yetişkinlerin ciltlerinden daha hassastır ve henüz gelişimini tamamlayamamıştır. Cilt gelişimini tamamlayana kadar olan süreçte cilt fonksiyonu dış etkenlere karşı yetersizdir. Bebek cildi doğumdan itibaren nemsizdir ve ilk aylarda uygun nem seviyesini yakalayamaz.
Öte yandan araştırmalarımız göstermiştir ki bebek cildi doğduğu anda eşsiz bir zenginliğe sahiptir. Ancak dış etkenlere karşı oldukça kırılgandır. Oysaki doğuştaki bu zenginliğin doğumdan itibaren korunması tüm yaşam boyunca sağlıklı bir cilt için çok büyük önem taşır. 
Bu eşsiz zenginliği korumak ve cildi desteklemek için, bebek cildinin her gün özel olarak formüle edilmiş ürünlerle desteklenmesi faydalı olur.
Bebek cildinin özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu konu ile ilgili öneriler bölümünü inceleyebilirsiniz.

Ürünlerimizin her aşamasında (hammadde tedariği, tasarım, imalat, dağıtım, kullanım ve kullanım sonrası) çevre üzerinde etkilerini azaltmak için tüm çabaları gösterdiğimiz anlamına gelir. Yıllardır sürdürülebilir gelişim stratejimizle birlikte bu yaklaşımı uyguluyoruz. Bu yaklaşım çerçevesinde, tüm Mustela şişeleri ve karton kutuları geri dönüşüme uygundur, kullanılan kartonlar sürdürülebilir yönetim altındaki ormanlardan gelir, kartonlarda kullanılan mürekkepler bitkisel bazlıdır ve Mustela bebe yıkama ürünleri biyo-çözünür formüllere sahiptir.

Sürdürülebilir gelişim faaliyetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Mustela ürünleri yaşam döngüsü bölümüne bakabilirsiniz.

Mustela Bebe formüllerine  patentli Avokado Perséose® aktif maddesini ekledik, çünkü bebek cildinin ihtiyaçlarını karşılamaya destek oluyor: Cildin nemini artırıyor, cildi destekliyor ve dış etkenlere karşı cildini koruyor. Ayrıca Avokado Perséose®  yeni nesil biyomimetik bir etken maddedir: Cilt ile uyum sağlar ve etkinlik/tolerans garantisi sunar.
Avokado Perséose®'un  etkinliği ve toleransı klinik testlerle kanıtlanmıştır. Avokado Perséose®  özel ve patentli bir aktif maddedir: Sadece Mustela ürünlerinin içeriğinde mevcuttur.
Avokado Perséose®  hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız ilgili sayfaya bakabilirsiniz.

Mustela ürünlerinde sadece bebeğinizin ve sizin cilt bakımınızda güvenle kullanabileceğiniz ve çevreye zarar vermeyen içerikleri kullanır. Bunları garantilemek adına ürünlerimizde bazı şüpheli maddeleri kullanmıyoruz. Hiç bir ürünümüz alkol, esansiyel yağ, paraben, phenoxyethanol, phthalate, GDO'lu bitkisel özütler, alüminyum klorohidrat, hayvansal madde (kovan ürünleri, lanolin ve süt ürünleri hariç), terpen (kafur, mentol, ökaliptüs) ve triklosan içermez.

Daha fazla bilgi için, Mustela ve doğallık sayfasına bakabilirsiniz veya Expanscience Laboratuvarları dermo-kozmetik ürünleri için doğallık açıklamasını indirin.

Marka'nın doğuşundan günümüze her zaman doğal kökenli içerik kullanımına öncelik ve önem verdik. Bu doğrultuda bebek bakım ürünlerimizin formülasyonlarında maksimum oranda bitkisel kaynaklı doğal içerik kullanıyoruz.  Bugün, Mustela Bebe ürünleri ortalama %92 doğal kökenli içeriğe sahip olmakla birlikte  bazı ürünler %99'a varan doğal kökenli içerik oranına sahiptir. Fakat bir ürünün son kullanma tarihine kadar korunmasını, stabilizasyonunu ve koku kalitesini sağlayan bazı maddelerin malesef doğada alternatifleri bulunmayabiliyor.
Bazı diğer durumlarda da doğal kökenli maddeler ürünlerimizden beklenen etkinlik, güvenlik ve tolerans garantisini sağlamayabiliyor. İşte ancak ve ancak böyle durumlarda, sağlık kuruluşları tarafından onaylanmış, yasal düzenlemelere uygun ve etkili, en hassas ciltler için güvenli olan bazı sentetik maddeler kullanıyoruz.
Tüm ürünlerimiz, dermatolojik ve pediatrik gözlem altında test edilmiştir, güvenli ve hipoalerjenik*'tir.

*Alerji riskini azaltacak şekilde formüle edilmiş.

Hayır, hayvanlar üzerinde test gerçekleştirmiyoruz. İnovasyon ve sürdürülebilir gelişim yaklaşımımız çerçevesinde, yıllardır hammadde ve bitmiş ürünlerimizin etkinliğini ve güvenliğini değerlendirmek için alternatif yöntemler kullanıyoruz. Bu yaklaşımımız çerçevesinde, araştırmacılarımız bugüne dek görülmemiş bir süreç geliştirdi ve laboratuvar ortamında yeni doğan bebek ve çocuk epidermisi oluşturdu: Böylece bakımlarımızın toleransını ve etkinliğini hayvanlar üzerinde test etmeden görebiliriz.