#Sağlık

Dokuz temel giysi ve aksesuar

#Sağlık
Dokuz temel giysi ve aksesuar
advice piece slider
Dördüncü aydan itibaren "gerçek" hamile kıyafetlerine yatırım yapmaya başlamalısınız. Bu kıyafetleri uzun bir süre giyemeyecek olsanız da bu süre zarfında sık giyeceğiniz kesin. O zaman rehberimize bir göz atın.

Dördüncü aydan itibaren "gerçek" hamile kıyafetlerine yatırım yapmaya başlamalısınız. Bu kıyafetleri uzun bir süre giyemeyecek olsanız da bu süre zarfında sık giyeceğiniz kesin.

O zaman rehberimize bir göz atın.

1 kot + 1 şık pantolon Doğru tercih: Yüksek veya düşük belli, beli lastikli veya ayarlanabilir pantolonları seçin. Kendinize uyan kesimleri giymeye devam edebilirsiniz: düz paça (herkese uygun), minyon veya yuvarlak hatlı kadınları daha ince gösteren bol paça, ince kadınlar için tunik veya diğer üstlerle kombinleyebilecekleri "boyfriend" pantolonlar. Yalnızca çok dar olan kesimlerden sakının. Daha moda odaklı; tulumların yeniden moda olduğunu unutmayın. Tek parça kıyafetler artık havalı ve zarif. Giymesi ve çıkarması kolay olan V yaka kıyafetleri ve yumuşak kumaşları tercih edin.

1 elbise Doğru tercih: Sade ve kadınsı bir elbise. Yumuşak kumaştan yakası geniş bir elbise vücudunuzu ortaya çıkaracağı gibi aylar içerisinde vücudunuza uyum sağlayacaktır. Sizi kısa göstereceğinden çok uzun (diz hizasında veya üzerinde) veya çok bol olmamalı (bol kıyafetler vücudunuzu gizleyerek daha kilolu görünmenize neden olur). Sürekli aynı kıyafeti giyiyormuş gibi hissetmemek (veya görünmemek) için farklı aksesuarlar kullanın: kemer, şapka, takı... Hepsini kullanabilirsiniz! Daha moda odaklı; elbisenizi, dengenizi kaybetmeden üzerinde yürüyebileceğiniz dolgu topuklu sandaletlerle kombinleyebilirsiniz, bu daha ince görünmenizi de sağlayacaktır.

2 tunik - Doğru tercih: Ne çok büyük ne de çok kısa (karnınızı kapatacak uzunlukta) olmalı. Şık ve kadınsı bir model tercih edebilirsiniz. Uygun bir kolye ile tuniklerinizi kot pantolonlarınızın üzerine giyebilirsiniz. Makinede yıkanıp yıkanamadıklarını ve ütü gerekip gerekmediğini kontrol edin. Çünkü tuniklerinizi çok sık giyeceksiniz. Daha moda odaklı; şimdi moda çiçekli ve geometrik desenler.

1 hırka - Doğru tercih: Belden bağlamalı düğmesiz bir hırka olmazsa olmaz. Yakanızı açıkta bıraktıkları gibi tek başlarına veya mevsime uygun olarak başka bir üstle birlikte giyilebilirler. Yani hamilelikte hırkanızın önünü iliklemeyeceksiniz. Uzun, bol ve ince örgülü hırkalar üzerinizde güzel durur ve vücudunuza oturan kıyafetlerle birlikte kullandığınızda daha ince bir görünüme kavuşabilirsiniz. Daha moda odaklı; uzun, kolsuz hırka.

1 panço - Doğru tercih: Şık, örgü pançolar araba seyahatlerinden yaz akşamlarına kadar her durumda gerçekten rahattır. Bebeğinizi sarıp sarmalamak için de kullanışlıdırlar. Daha moda odaklı; şık bohem tarzını vurgulamak için vücudunuzu saran kıyafetlerle kombinleyin ve şapka veya uzun bir kolye ile kendi dokunuşunuzu ekleyin.

1 mayo - Doğru tercih: İster yıl boyu yüzüyor olun, isterseniz tatil için küçük bir kaçamak planlayın hamileler için tasarlanmış bir mayo edinmeniz gerek. Bir ya da iki beden büyüyeceğinden göğüslerinizi iyi desteklemeniz gerek. Rahat etmek ve karnınızdaki koyu renkli çizgiyi saklamak için ayarlanabilen tek veya çift parça bir mayo tercih edebilirsiniz. Daha moda odaklı; mavi, yeşil, leylak rengi ve baskılı mayolar moda!

1 kemer - Doğru tercih: Süprem kumaştan, ayarlanabilir ya da deri malzemeden olabilir. Yeni vücut şeklinize uygun olmalı. Rahat bir kemer seçmelisiniz. Kemerinizi karnınızın altından bağlayabileceğiniz gibi göstermek üzere karnınızın üstünden geçirip belinizden de bağlayabilirsiniz. Daha moda odaklı; sade renkli (bej, kahverengi, lacivert, beyaz vb.), yumuşak deri kemerler her kıyafetle kullanılabilir.

Ayrıca üç veya dört sade üst (doğumdan sonra da giyebilirsiniz), tayt, tozluk, bir pijama takımı, kaşkorse ve iç çamaşırlarını da unutmamalısınız!