#Atopik cilt ve egzama

Uygulamaya yönelik tavsiyeler

#Atopik cilt ve egzama
Uygulamaya yönelik tavsiyeler
advice appli soin slider
Atopik dermatit adı da verilen atopiye eğilimli ciltler her beş çocuktan birinde görülmektedir, ancak atopik demek, atipik, yani nadir demek değildir. Egzama rahatsızlığının belirtileri (kızarıklık, kaşınma hissi, kuruluk vb.) can sıkıcı olsa da bulaşıcı, nadir veya geri döndürülemez değildir.

Mustela uzmanlarından dermatolog Dr. Clarence De BELILOVSKY ile birlikte yazılmıştır.

Emolyent cilt bakımının bebeğiniz için gerçekten rahatlatıcı bir deneyim olması için basit ipuçlarını keşfedin.

Bebeğinizin değişken özelliklere sahip cildiyle ilgilenmek için basit ipuçları

Önce hazırlık!

Her uygulamadan önce ellerinizi yıkamayı unutmayın.Yanlışlıkla çocuğunuzun cildine zarar vermemek için tırnaklarınızı düzenli olarak kesin. Bu vesileyle bebeğinizin tırnaklarını da kesin. Bu şekilde rahatsızlığın alevlendiği dönemlerde kaşınsa da cildine daha az zarar verecektir. Takılarınızı çıkarmayı unutmayın. Bu aklınıza gelmeyebilir ancak yüzük ve bilezikleriniz çocuğunuzun cildini çizebilir!Çocuğunuzun konforuna konfor katmak için uygulamadan önce kremi elinizde ısıtmayı unutmayın.

Artık ürünü uygulamaya hazırsınız!

Emolyent krem ve balsamları günde bir veya iki kez uygulayabilirsiniz. Akşam yatmadan önce veya banyodan sonra; sabah banyodan sonra veya giyinmeden önce. Hem rahatsızlık alevlendiğinde hem de ara dönemlerde gerektiğinde uygulamayı tereddüt etmeksizin yenileyebilirsiniz. Bu şekilde bakım ürünü bebeğinizin cildini koruyacak, onaracak ve etkili bir biçimde rahatlatacaktır (bkz. Emolyent bakımın faydaları). Rahatsızlığın alevlendiği dönemlerde akıntı gözlemlenen bölgelere uygulama yapmaktan kaçının. Bu durumda doktorunuz tarafından belirlenen tıbbî tedavilerin uygulanması daha uygun olacaktır.

Kremin cilde nüfuz etmesi için ürünü geniş açılı hareketlerle kalp yönünde masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Örneğin, masaja ayak bileklerinden başladıktan sonra kalçalara doğru çıkabilirsiniz. El bileklerinden başlayıp omuzlara doğru çıkarak aynısını kollarda da tekrar edebilirsiniz. Tüm bölgelere eşit oranda yoğunlaşın, vücudun hem önünde hem de arkasında çok olmayacak şekilde eşit ve yeterli miktarda ürün kullanın. Kızarıklıkların yerleşebileceği bir bölge olan diz arkasını da unutmayın!

Bebeğinizin ayak parmaklarının bile nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Yüz bölgesi için farklı bir rutin benimseyebilirsiniz. Uygulamaya alnın ortasından başladıktan sonra şakaklara ve gözlerin altına inebilir, ardından da burun ve yanaklarla devam edip uygulamayı çenede bitirebilirsiniz. Bu esnada bebeğinizi kucaklayıp öperek uygulamayı, ikiniz için de şefkat dolu bir deneyime dönüştürebilirsiniz. Hatta biraz da aşırıya kaçabilirsiniz!