#Ebeveyn köşesi

Yenidoğan Bebek Alışverişi ve Yenidoğan Bebek İhtiyaç Listesi

#Ebeveyn köşesi
Yenidoğan Bebek Alışverişi ve Yenidoğan Bebek İhtiyaç Listesi
yenidoğan bebek ihtiyaç listesi
Yeni bebek sahibi olacaklar için hazırladığımız listemizle yenidoğan bebek alışverişi ve bebek ihtiyaç listesi hakkında merak ettiklerinizi öğrenin. 9 aylık heyecan ve hasret dolu bekleyişin ardından bebeklerine kavuşan anneler babalar için oldukça yararlı olacak bu liste ile bebeğinizin tüm ihtiyaçlarını eksiksiz tamamlayın.

Yeni bebek sahibi olacaklar için hazırladığımız listemizle yenidoğan bebek alışverişi ve bebek ihtiyaç listesi hakkında merak ettiklerinizi öğrenin. 9 aylık heyecan ve hasret dolu bekleyişin ardından bebeklerine kavuşan anneler babalar için oldukça yararlı olacak bu liste ile bebeğinizin tüm ihtiyaçlarını eksiksiz tamamlayın.

 

Yenidoğan Bebek İhtiyaçları: Yenidoğan Bebeğe Ne Alınır?

Heyecanla beklediğiniz yavrunuz için bebek hazırlık listesi oluşturmak belki de bu işin en eğlenceli kısımlarından bir tanesi. Bebek ihtiyaçlarınızı hazırlarken kendinizi bebeğinize daha hazır hissedecek ve heyecanınızın yatıştığını da fark edeceksiniz. Gelelim hazırlık kısmına... Yeni doğan bebek alışveriş listesi oluştururken kıyafetten kreme, kremden bornoza dek uzanan oldukça kalabalık bir ürün grubu ile karşılaşabilirsiniz. Edinmeniz gereken pek fazla ürün olduğundan ihtiyaçlarınızı kategorilere ayırarak bir liste oluşturmanız yaşanacak karışıklığı engellemenize ve alışveriş esnasında sıkıntı yaşamamanıza yardımcı olur. Bu kategoriler banyo, beslenme, oyun, güvenlik gibi başlıklardan oluşabilir. Banyo kategorisinde bebek küveti ve aparatları, sabun ve şampuan gibi ürünleri eklerken; beslenme kategorisine biberon, önlük gibi ürünleri ekleyebilirsiniz. Bebeğinizin güvenlik ihtiyacını sağlamak için bebek telsiz ve kameralarından birer tane edinebilir, bebeğinizden bir oda bile uzaklaşsanız gözünüzün üzerinde olmasını sağlayabilirsiniz. Gezinme ve uyku ihtiyacı için ana kucağı, kanguru, bebek arabası gibi ürünler sizlere de kolaylık sağlayacaktır. Tüm bu ürünleri edindikçe, ihtiyaç listeniz üzerinden işaretleme yaparak karmaşa yaşamadan ya da tekrara düşmeden alışverişinize devam edebilirsiniz.

 

Yenidoğan Bebek Alışverişi Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yenidoğan ihtiyaç listesi hazırlarken önceliğiniz bebeğinizin sağlığını korumak olacaktır. Bu sebeple giyim kategorisinde bebeğinizin narin ve hassas cildini tahriş etmeyecek kıyafetlere yönelmeli, alerji ya da kızarıklık gibi can sıkıcı durumlara sebep olacak ürünlerden de uzak durmalısınız. Pamuk oranı yüksek kumaşlar bebeğiniz için öneriliyor. Bununla birlikte bebeğiniz için aldığınız kıyafetlerin etiketlerini keserek, narin ciltlerdeki rahatsızlığı engelleyebilirsiniz. Bizler gibi bebekler de sıkı ve dar kıyafetlerden hoşlanmayacaktır. Buna bağlı olarak özellikle bel çevresini sıkacak olan kıyafetler ve tulumları bebekleriniz için tercih etmemeniz yerinde olacaktır.

Yenidoğan bebek alışveriş listesi oluştururken dikkat edeceğiniz bir diğer önemli nokta ise bebek kıyafetlerinde yer alan düğme veya ipli bağcık gibi detaylar. Bebeğinizin özellikle ilk aylarında bu tarz detaylar içeren kıyafetlerden uzak durmanız, boğulma gibi olası tehlikelerin önüne geçmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca bu dönemlerde bebeklerin çok sık kıyafet değiştirdiklerini düşünerek zıbın, çıt çıtlı body gibi kıyafet çeşitlerini elinizin altınca bolca bulundurmanız ve kolayca değiştirilen kıyafetler tercih etmeniz sizlere ve bebeğinize kolaylık sağlayacaktır. Havlu, bornoz gibi ürünlerde ise doğal ve sağlıklı içeriklerden üretilen ürünler öncelikli tercihleriniz arasında yer alabilir.

Yeni doğan bebek ihtiyaçları ve dikkat edilmesi gerekenler sadece bunlarla sınırlı değil elbette. Anne ve babalıkta tecrübe edindikçe bebeğiniz için en doğru ürünü başarı ile seçiyor olduğunuzu göreceksiniz.

yenidoğan bebek alışverişi

 

Yenidoğan Bebek İhtiyaç Listesi Neleri İçermelidir?

Yeni doğan bebeğe ne alınır sorusu ile yola çıktığınızda bebeğinizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmanız ve bunlara göre hareket etmeniz sizlere yardımcı olacaktır. Bebeğinizin pek çok ihtiyacı olacaktır. Bu ihtiyaçları listelendirerek alışverişinize başlangıç yapabilirsiniz. Bebeğinizin banyo ihtiyaçları için oluşturacağınız listenin en başında bebek banyo küveti ve küvet içerisine yerleştirerek bebeğinizi kolayca yıkamanıza yardım edecek bebek küvet filesi yer alıyor. Bebek sabunu ve şampuanı ürünlerinin yanında yıkama esnasında bebeğinizin cildini tahriş etmeyecek bebek banyo süngeri ve bezlerinden yardım alabilirsiniz. Bebeğinizi yıkarken olabilecek en doğal ve sağlıklı ürünlere yönelmeniz tavsiye ediliyor.

Yıkama sonrasında ise yeni doğan cildine uyum sağlayacak banyo havluları, bebek yağları ve nemlendiricileri ile bebeğinizin temizlik rutinini tamamlamış olacaksınız. Bebekler için özel olarak üretilen temizleme sıvısı ürünleri de bebeğinizin gün içerisindeki temizliğinde en büyük yardımcılarınız arasında yer alacak. Bu ürünü doğumdan itibaren kullanabilir ve durulama ihtiyacına gerek duymadan bebeklerinizi rahatlık ve güvenle temizleyebilirsiniz. Bakım ve sağlık kategorisinde bunun yanında bebekler için özel olarak tasarlanan bebek bezi, saç fırçası ve taraklar, parmak diş temizleme fırçaları, ateş ölçer, tırnak makası, pişik kremi, alt değiştirme bezi, alkolsüz mendil gibi ürünler de edinmeniz gereken ürünler arasında yer alıyor.

Beslenme grubunda biberon ve emzikler yer alırken tüm bu ürünlerin hijyen içerisinde güvenle bebeğinize verilmesi için sterilizatörler de sizlere oldukça yardımcı olacaktır. Kanguru, bebek arabası, ana kucağı gibi ürünler bebeğinizle seyahatiniz esnasında sizlere kolaylık sağlayacaktır. Dışarı çıkarken bebeğinizi mevsimin etkilerinden koruyacak kıyafetler edinmeniz de önerilmektedir. Kanguru ürünü ise özellikle ev içerisinde de sizlere hareket kolaylığı sağlaması bakımından yeni anneler tarafından sıklıkla tavsiye ediliyor. Zıbın, çorap, eldiven, şapka, pijama takımları, tulum, atlet gibi ürünler ile bebeklerinizin giyim ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

Şapka, zıbın, önlük, eldiven, bere gibi ürünlerden oluşan hastane çıkış takımları ise bebeğinizin ilk telaşında sizlere yardımcı olacaktır. Bebeğinizin doğacağı mevsime uygun olarak tercih edeceğiniz bu ürünleri satın alırken sağlıklı ve güvenilir içeriklerle üretilmiş olmalarına dikkat etmeniz önerilir.

 

Mustela Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi Önerimiz

Yeni doğan bebek için alınacaklar listenizi başarı ile tamamlamanız için Mustela'nın sizlere kolaylık sağlayacak bir önerisi var. Bebeğinizin ihtiyaçları için özenle düşünülerek hazırlanan yenidoğan bebek seti ile yeni doğanınızın ilk günlerindeki ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Set yenidoğan şampuanı, bebe vücut losyonu, bebe yağı, pişik kreminden oluşuyor. Bu ürünler ile bebeğinizin bakımını güvenle yapabilirsiniz. Set içeriğindeki ürünler, her an yanınızda olacak bir çanta içerisinde sizlere ulaşıyor. Çanta ile tüm bu ürünleri yanınızda kolaylıkla taşıyabilirsiniz.