Bebeğinizin bakımı

Etraflı bir temizlik atopiye eğilimli ciltlerin çok sık alevlenmesini engelleyebilir, ama tek çözüm elbette bu değildir.

0

İster rahatsızlık alevlendiğinde  ister ara dönemde özel olarak atopiye eğilimli ciltler için geliştirilmiş olan emolyent cilt bakım ürünleri rahatsızlığı önlemek, cildi ve bebeğinizi rahatlatmak için gerekli tüm bileşenlere sahiptir.  

0

Atopiye eğilimli cilt her 5 çocuktan 1'inde görülmektedir. Atopik demek, atipik yani nadir demek değildir. 

0

Güneş ışınlarının yararları olduğu kadar cildimize zararı da vardır.

3.6

Güneş çok önemlidir ve moralimizi de olumlu etkilediği için hepimiz güneşi severiz. Ayrıca, ışınları D vitamini üretimine katkıda bulunur ve sağlığımız için önemlidir.  

4

Bebeklerin cildi, doğuşta maksimum seviyede olan bir zenginliğine sahiptir. Eşsiz ve değerli bu yaşam sermayesi ayrıca çok hassastır ve dış ataklarla azalır.  

3.666665

Beğinizin hassas poposu özellikle ilk yıl kolayca pişik olabilir: bebeklerin %60'ı ilk 12 ayda bu sorunu yaşar.  

3.5

Hayatının ilk haftalarında bebeğinizin saç diplerinde veya yüzünün üst kısmında küçük sarı, dokununca yağlı kabuklar, pullanmalar oluşur.   

3.23077

Çok kuru ve hassas cilt bebeklerde sıkça rastlanan bir sorundur. Aşırı kuruluk ve bazen yoğun cilt hassasiyeti ile görülür.

3.375

3 yaşına kadar bebeğinizin cildi henüz olgunlaşmamıştır ve hassastır: dış ataklara karşı kendini koruyamaz (soğuk, rüzgar, güneş, kuru hava...)  

2.5

Günde 7-8 kez bebeğinizin altının değişmesi gerekir. Aksi durumda hassas olan bez bölgesinde nem, idrar veya dışkı yüzünden kızarıklıklar olabilir.  

0

Bebeğiniz için banyo önemlidir: günlük hijyeninin bir parçasıdır ve duyusal algısının gelişmesini sağlar. Ayrıca birlikte geçirdiğiniz eşsiz bir paylaşım anıdır.  

4.076925

Bebeğinizin, günlük banyosu dışında, günde bir kaç kez temizliğe ihtiyacı vardır: Uyandığında sabah, yatmadan önce, yemeklerden sonra, bez değişimlerinde...  

4.333335

Doğumda, bebeğinizin cildi bambaşka bir ortamla karşı karşıyadır.    

2.5