Bebeğinizin cilt bakımı

Yumuşak ve sağlıklı bir cilt için yapılması gerekenler

3 yaşına kadar bebeğinizin cildi hassas ve henüz olgunlaşmamıştır: dış ataklara karşı kendini koruyamaz (soğuk, rüzgar, güneş, kuru hava...) hassaslaşır ve kızarır. Bir yandan cildi zengindir ancak korumak gerekir. Uygun ürünlerle bakım yapmak önemlidir. Bebeğinizin cildinin yumuşak kalması için önerilerimizi keşfedin!
 

  • Her zaman, hipoalerjenik, dermatolojik ve pediatrik gözlem altında test edilmiş, özel olarak bebek cildi için geliştirilmiş, bakım ürünleri kullanın.
  • Her gün banyo sonrası, bebeğinizin vücut ve yüzünü nemlendirin. Cildi normal ise hafif nemlendirici krem veya vücut sütü kullanın, cildi kuru ise, Cold Cream içeren bakım ürünleri kullanın. Kuruluk çok şiddetli ise özel emolyent özellikli kremleri tercih edin.
  • Bu bakım ürünleriyle bebeğinize masaj yapın, hoşlanırsa tüm vücuduna masaj yapın. Masaj yaparken nemlendirici bakım  ürünleri veya özel bebek masaj yağı kullanın. Masaj, hem uyku öncesi bebeğinizi rahatlatır hem de birlikte hoş anlar geçirirsiniz.
  • Sıkça kulak arkası bölgesini kontrol ediniz. Unutulan bu bölgede kızarıklık ve kuruma oluşabilir.
  • Bebeğinizin dudakları ve hassas bölgeleri için besleyici stick kullanın.
  • Kışın veya sonbaharda bebeğinizle dışarıya çıkarırsanız, şapka, şal, eldiven.. ile, hassas bölgeleri kapatın (kafa, burun, kulak, eller...) Soğuk algınlığından ve cildi soğuktan kurumaya karşı korumuş olursunuz.

     
Bu yazıya yorum yapın

Gönder