Anne Adayları ve Yeni Anneler için Bakım Ürünleri

Mustela anne ürünleri, hamilelik ve emzirme dönemlerindeki cilt bakımları için özel olarak geliştirilmiştir. Cilt bakım ürünleri cildin esnekliğini ve parlaklığını korumaya yardımcı olur. Anneliğinizin keyfini çıkarmanıza yardımcı olacak ürünlerimizin etkinliği klinik olarak kanıtlanmıştır.  

mustela tüm anne bakım ürünleri
Sıkça Sorulan Sorular

Hamilelik süreci için ideal cilt bakım ürünleri/rutinleri nelerdir?

Hamileyken cildinizin özel ihtiyaçları vardır. Neden? Çünkü büyüyen karnınız ve hormonal değişiklikler cildinize baskı uygulayarak gerginlik, kuruluk, kaşıntı, elastikiyet ve sıkılık kaybı, çatlaklar vb. rahatsızlıklara sebep olabilir.
Neler yapabilirsiniz? Hamilelik için özel olarak tasarlanmış (bebeğiniz için herhangi bir risk içermeyen) nemlendiricileri ve yağları kullanın. Bu ürünler, hamileliğe özgü cilt rahatsızlıklarının azalmasına yardımcı olacaktır.

Hamileyken (bebeğim için de güvenli olan) kozmetik ürünleri güvenle kullanabilir miyim?

Evet, hamileyken kozmetik ürünleri kullanabilirsiniz: Sadece hamileler için özel olarak formüle edilip edilmediğini veya formüllerinin bebeğiniz için herhangi bir risk oluşturmadığını kontrol edin. Bunun nedeni, bazı kozmetik ürünlerin cildinize nüfuz edip kanınıza geçmesi durumunda bebeğiniz için potansiyel olarak güvenli olmayan bileşenler içerebilmesidir. Sağlık uzmanlarından tavsiye alın: İlaç ve kozmetikte kaçınılması gereken ürünlerin listesini bildiklerinden, her zaman kullandığınız kozmetik ürünleriniz artık uygun değilse, hamileliğe özgü ve doğum sonrası ürünlere geçmeniz için yardımcı olacaktır.

Hamilelikte cildinize nasıl bakmalısınız?

İşte hamileyken cildinize uygun bir şekilde bakmanıza yardımcı olacak kısa bir kontrol listesi:
1) Günde en az önerilen 2,5 L su içerek cildinizi içeriden nemlendirin. Ayrıca hormonal değişiklikler nedeniyle daha kuru, dolayısıyla daha rahatsız ve çatlaklara daha yatkın olan cildinizi desteklemek için yüzünüze ve vücudunuza uygun bir nemlendirici sürerek dışarıdan da nemlendirin.
2) Cildinizi yüksek toleranslı bir güneş kremi (ideal olarak SPF 50) ile güneşten koruyun. Güneş koruyucular, özellikle hamilelik sırasında, yüzünüzde koyu lekelerin ("kloazma" veya "hamilelik maskesi") oluşmasını önlemek için günlük olarak gereklidir.
3) Bolca sebze ve meyve tüketin! Yüksek su ve vitamin içerikleri kendinizi iyi hissetmeniz için gereklidir. Ve çilekten daha değişik bir şey istiyorsanız, kuru meyveleri deneyin: lif, vitamin ve eser elementler açısından zenginlerdir.

Emzirirken göğüs uçlarının çatlamasını nasıl önleyebilirsiniz?

Emzirirken göğüs uçlarının çatlamaması için önce bebeğinizin emzirme pozisyonunu kontrol edin. Çoğu durumda, meme uçlarındaki cilt çatlakları, çocuğun yanlış pozisyonundan kaynaklanır. Bunu önlemek için, bebeğinizin pozisyonunu dikkatlice kontrol etmeniz gerekebilir, göğsünüzü çekmemeli veya bebeğinizin başını çevirmemelisimiz, bu onun göğüs ucunu sıkıştırmasına veya damağına sürtmesine neden olur (dolayısıyla göğüs ucunun çatlamasına). Ayrıca, düzgün bir şekilde emebilmek için bebeğinizin göğüsünüzü tuttuğunda (dudak ve diş etleri areolada olacak şekilde) ağzına yeterince alıp almadığını kontrol edin.

Lanolin nedir?

Lanolin, koyun postundan elde edilen yağın saflaştırılması ve rafine edilmesiyle elde edilen bir mumdur. Yenileyici özellikleri nedeniyle emzirme balsamlarında bulunabilir.
Mustela, vegan bir formül sunmak için ve aynı zamanda bu bileşen alerjik olabileceği ve atopiye sebep oluşturabileceği için göğüs ucu kremlerinden lanolin içeriğini çıkarmıştır.

Emzirirken göğüslerinize nasıl bakmalısınız?

Emzirmeye karar verdiyseniz, göğüslerinize iyi bakmak için şu adımları izleyebilirsiniz;
Emzirirken: Emzirmenin tek başına göğüslerinize zarar vermemesine rağmen, ağrılı göğüs ucu çatlaklarını veya tıkanıklıklarını önlemek için birkaç önlem almanız gerekecektir. Örneğin, bebeğinizin emzirme pozisyonunu kontrol etmek çok önemlidir; ağzı, düzgün bir şekilde emebilmesi için areolanın çoğunu örtmelidir. Farklı pozisyonlarda emzirebilirsiniz, sadece ikiniz için en iyi ve rahat olanı seçin.
Her emzirmeden sonra: göğüs uçlarınızın kurumasını veya karıncalanmasını ve göğüs ucu çatlaklarını önlemek için uygun bir krem sürmeyi unutmayın.
Emzirmeyi bırakırken: Göğüslerinizdeki çatlak oluşumunu önlemek için, birkaç hafta daha sabah ve akşam iyi bir göğüs ucu serumu veya kremi ile göğüslerinizi nemlendirmeye devam etmenizi öneririz.

Hamileyken göğüslerinize nasıl bakmalısınız?

Hamileyken göğüslerinize iyi bakmak için şu anahtar adımları takip edin:
Destek: Rahat ve destekli olmak için sütyeninizi 9 ay boyunca ve emzirirken göğüslerinizin boyutuna göre ayarlayın.
Nemlendirin: Çatlak oluşumunu önlemek için cildinizi sabah ve akşam, öncelikle cildinizin özellikle gergin olduğu göğüs ve karın bölgenizde uygun şekilde nemlendirmeyi unutmayın. Çatlak kremi veya yağı, çatlak izi oluşumu riskini azaltmaya yardımcıdır.
Göğsünüzü daha iyi desteklemek için düzenli olarak egzersiz yapın. Örneğin: dirsekler açarak avuç içlerinizi birbirine bastırın, birkaç saniye basınç uygulayın. Harika ve kolay bir egzersiz!

Hamilelik veya emzirme döneminde bebeğimi riske atmadan Mustela ürünlerini kullanabilir miyim?

Tüm Mustela Anne Adayları ve Yeni Anneler ürünleri, emzirme döneminde bile bebek için herhangi bir risk oluşturmadan hamile ve yeni doğum yapmış annelerin bakımı için özel olarak tasarlanmıştır. Doğal kökenli bileşenlere dayalı bakım ürünlerimiz, hamileliğiniz ve emzirme süreciniz boyunca anne ve bebek güvenliğini sağlamak için testlerden ve değerlendirmelerden geçmiştir.

Hamilelikte çatlak oluşumu nasıl önlenir?

Hamilelik sırasında çatlak oluşumunu, belirli cilt bakım ürünlerini kullanarak önleyebilirsiniz. Hamileliğin ilk aylarından itibaren ve hatta doğumdan sonra bile cildinizi daha hassas ve kırılgan hale getiren hormonal değişiklikler - en önemlisi - ciltte oluşan gerilmeleri önlemek için cilt elastikiyetini artıran nemlendiriciler ve yağlarla cildinize günlük olarak masaj yapın. Ne kadar erken ve düzenli olarak bakım uygularsanız, o kadar etkili olurlar!
Mustela'da cilt elastikiyetini artıran ve hamile kadınların cildinin esnekliğini koruyan Maracuja konsantresini seçtik. Çatlak oluşumunu önlemeye yardımcı olan yağ, krem ve  serumumuzda bu içeriği kullanıyoruz.

Hamilelik çatlaklarından nasıl kurtulurum?

Erken (kırmızı) hamilelik çatlaklarından kurtulmak için, ortaya çıkar çıkmaz etkili nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Masaj yapmak (günde en az 5 dakika) cilt bakım ürünlerinin etkinliğini artırır ve ciltteki kan dolaşımını iyileştirerek cildinizin pürüzsüz olmasını sağlar.
Mustela'da, doğal kökenli bileşenlerin özel bir kombinasyonu sayesinde hem renk hem de boyut açısından çatlakların görsel yönünü iyileştiren bir serum sunuyoruz.
Anne ve anne adayları için özel olarak formüle edilmiş ve emzirme ile uyumlu serumumuz anne ve bebek güvenliğini garanti eder!

Çatlaklara ne sebep olur?

Hamilelikte birden fazla faktör çatlaklara neden olabilir, ancak hormonal değişiklikler, cildin gerilmesi ve özellikle genetik, ana tetikleyicilerdir.
Hormonlar, hamilelik boyunca cildimizin durumunu etkiler ve genellikle cildimizin elastikiyetini ve esnekliğini koruyan kolajen liflerinde, elastin ve fibronektin'de azalmaya neden olur. Büyüyen bir karın ve göğüsler ayrıca ciltte ekstra gerginlik yaratır - aşırı kilodan bahsetmiyoruz bile! Ve hepsi bu değil: genetik de çatlak oluşumunda rol oynuyor. Annesinde çatlakları olan bir kadının kendi hamileliği sırasında da çatlak izleriyle karşılaşması daha olasıdır. 

Kaç kadının hamilelikleri sırasında çatlakları olur?

Her iki kadından birinde hamilelik çatlakları vardır. Doğa hiç adil değil, ancak cildinizdeki bu izleri önlemenin en iyi yolu önlem almaktır. Hamileliğinizin başlangıcından itibaren ve doğumdan sonraki birkaç ay boyunca her gün belirli bir çatlak önleyici cilt bakım ürünü (yağ veya krem) kullanmak çatlakların oluşma olasılığını azaltabilir. Ve yine de çatlaklarla karşılaşırsanız, çatlakları özellikle hedefleyen cilt bakım ürünleri de kullanılabilir.

Çatlak önleyici cilt bakım ürünleri hamileliğin en başından itibaren kullanılmalı mı?

Evet, çatlak önleyici cilt bakım ürünleri tercihen hamileliğin en başında kullanılmalıdır çünkü ne kadar erken kullanırsanız o kadar etkili olurlar. Cilt bakım ürünleri cildinizin elastikiyetini ve esnekliğini güçlendirerek güçlü gerilmelere karşı koymasına yardımcı olur. Ve hatta karnınız henüz o kadar büyük değilse veya o kadar kilo almadıysanız, hormonların erken etkisi cildinizin direncini zayıflatabilir.
Mustela'nın Çatlak kremi-hamilelik öncesi ve sonrası için veya Organik sertifikalı çatlak yağı gibi hedefe yönelik önleyici bakım, cildinizi bu değişikliklere hazırlamaya ve çatlakları önlemeye yardımcı olur.