İçeriği Atla

Yenidoğan Dermatolojisi Uzmanlığı

YENİDOĞAN DERMATOLOJİSİ KONUSUNDAKİ UZMANLIĞIMIZ

Doğumdan itibaren bebeklerin cildi konusunda inceleme yapıyoruz.

Araştırma ekiplerimiz 70 yıldan bu yana, doğumdan itibaren bebeklerin cilt fizyolojisi hakkında benzersiz ve dünyaca tanınan bir uzmanlık alanı geliştirdiler.

Bebek cildi oldukça yumuşaktır, değil mi? Evet, aynı zamanda oldukça hassas ve hala gelişime devam etmektedir... Emsalsiz bir global çalışma olan EV.E.I.L.S. (Erken Bebek Yaşamının Değerlendirilmesi / Cilt Odağı) çalışmamız, bebek cildi konusunda üç büyük keşfi mümkün kılmıştır:

Bebek cildi gelişmemiştir
Bebek cildinin bariyer fonksiyonu gelişmemiştir ve yetişkinlere oranla daha fazla gözeneğe sahiptir. Ayrıca, hücre yapısı dış etkilere karşı daha fazla korumaya ihtiyaç duyar. Bebeğin doğuştan sahip olduğu ve yaşam boyunca cildin yenilenmesine izin veren ciltteki bu hücre yapısı, yaşam boyu benzersizliğini korur ve özellikle doğumdan itibaren ilk 2 yılında savunmasızdır.
Bebek cildi daha hızlı kurur
Doğumda, bebek cildi suyu tutup ciltte hapsedemez ve bu nedenle yetişkin cildinden daha kolay ve daha hızlı kurur.
Bebeklerde 4 cilt tipi
Farklı özelliklere sahip dört tip cilt vardır: normal, kuru, çok hassas ve çok kuru (atopiye eğilimli) cilt. Bu keşif sayesinde Mustela ürünlerimizi her cilt tipine harika şekilde uyan özel aktif bileşenler kullanarak tasarlayabildik.

Farklı Cilt Tipleri

Normal Cilt

Bir bebeğin yumuşak ve narin cildi gibisi yoktur. "Normal", esnek, yumuşak ve rahat "bebek cildi" anlamına gelir. Ancak gözenekli yapısı sebebiyle dış etkenlere karşı (kirlilik, bakteri, polen) daha savunmasızdır ve sürekli olarak su kaybeder. İlk iki yılında bebek cildinin günlük olarak nemlendirilmesi ve korunması gerekir.

Normal cilt serimiz
Kuru Cilt

Kuru ciltteki nem seviyesi yetersizdir ve normal cilde oranla daha az lipit içerir. Sonuç olarak, daha pürüzlü ve daha ince hale gelir. Ayrıca, özellikle havayla temas eden kısımlar (sert hava koşulları, sıcak veya soğuk hava vb.) soyulabilir veya karıncalanabilir. Kuru cildi, özenli ve günlük cilt bakımı ile rahatlatmak kolaydır.

Kuru cilt serimiz
Atopi Eğilimli, Çok Kuru Cilt

Günümüzde atopik dermatit 5 çocuktan 1'ini etkiliyor. Vücudun ve yüzün belirli bölgelerinde kırmızı renkte kaşıntılı lekelere neden olan atopik dermatit bulaşıcı olmayan kronik inflamatuar bir cilt hastalığıdır. Bu kronik inflamasyonlar, atopiye eğilimli ciltleri normal cilt tiplerinden ayırt eder. Bebeğin ve tüm ailenin uykusunu ve yaşam kalitesini etkiler. Fakat size iyi bir haberimiz var. Uygun ve özenli bir bakımla semptomları kontrol altına alınabilir (inflamasyonların yoğunluğu ve sıklığı azaltılabilir). Ayrıca, bu semptomlar yaşla beraber azalır.

Atopi eğilimli, çok kuru cilt serimiz
Çok Hassas Cilt

Bir bebeğin çok hassas cildi, en ufak günlük etkiye, belirli ürünlere veya normal ciltte tahrişe neden olmayan uyarıcılara anında ve geçici olarak tepki verir. Bunun sonucunda cilt, gerginlik, karıncalanma veya yanma hissiyle kızarır. Fakat çok hassas cilt, vücudun hangi kısmı etkilenirse etkilensin hızlı bir şekilde yatıştırılabilir. Çok hassas ciltteki reaksiyonları birden fazla faktör tetikler. Parfümlü ürünlerden kaçınılmalıdır. Ayrıca, tahriş ile kızarıklığı yatıştırmak için cilt bariyerini koruyan yatıştırıcı ürünleri tercih etmek önemlidir. 

Çok hassas cilt serimiz

Mustela, cildi konu alan 59 uluslararası bilimsel makale yayımlamıştır ve 14 patent başvurusunda bulunmuştur.

Yeniden yapılandırılmış cilt üzerine yenilikçi bir araştırma yöntemi

Ekiplerimiz, çeşitli dönemlerdeki bebek cildini modelleyerek Stelaskin® isimli patentli yapay cilt geliştirdi. 
Bu yenilik sayesinde, farklı cilt tiplerini daha derinlemesine inceleyebiliyor, belirli cilt sorunlarının etkisini daha iyi anlayabiliyor ve tüm ürünlerimizi bu yeniden yapılandırılmış cilt modelleri üzerinde değerlendirip test edebiliyoruz.

Mustela hakkında daha fazlasını keşfedin

BİTKİ ÖZLERİ KONUSUNDAKİ UZMANLIĞIMIZ
Bitkilerden aktif maddeleri elde etmek için yeşil teknolojiler kullanıyoruz
Keşfet
ÜRÜNLERİMİZİN İÇİNDEKİLER
Sadece en iyiler. Bu kadar!
Keşfet
HİKAYEMİZ
1950 yılından beri işine bağlı ve bağımsız bir Fransız aile markası
Keşfet