İçeriği Atla

Hikayemiz

Hikayemiz

1950 yılından beri işine bağlı ve bağımsız bir Fransız ailesi markası

Her şey 1950'de Paul Berthomé'nin bebek cildi için özel olarak tasarlanmış ilk temizleme sütünü üretmek için Claude Guillon isimli bir eczacıyla ortak olmaya karar vermesiyle başladı. Teknik bir yeniliğe ek olarak, ebeveynlere kendilerine zaman ayırmanın bir yolunu da sundular. Bu durum, o zamanlar kadınların kendilerine zaman ayırması anlamına geliyordu. 70 yılda milyonlarca bebeğin cildine çok iyi baktıktan sonra dahi tutkumuz hala aynı: ebeveynlerin yanında olmak ve doğal kökenli kozmetik markalarımız sayesinde hayatlarını kolaylaştırmak.

Mustela için Önemli Tarihler

1950
Jean-Paul Berthomé bebeklerin cildi için özel olarak tasarlanmış ilk temizleme sütünü yaratmak için eczacı Claude Guillon ile güçlerini birleştirir. Teknik bir yenilik elde etmenin yanı sıra ebeveynlere zaman kazandırmanın yeni bir yolunu da tanıttılar.
1977
Şirket, insanlara ve çevreye saygılı yeşil teknolojiler kullanarak bitkisel kökenli aktif bileşenler (özütler, distilatlar, yağlar, pudralar) üretmeye başladı: moleküler damıtma ve biyoteknolojiler.
1982
Mustela Vakfı, dünyanın her yerinde çocuk gelişimi ve ebeveynlik üzerine araştırma çalışmaları ve projeleri teşvik etmek için kurulmuştur.
2004
Mustela şirketinin kurucusunun oğlu Jean-Paul Berthomé, Sosyal ve Çevresel Sorumluluğa yönelik öncü bir taahhüt olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'ni imzaladı.
2012
Mustela dünya çapında benzeri görülmemiş bir çalışmayı British Jounal of Dermotology'de yayınlandı. 2 yaşın altındaki çocuklarda cilt bariyerinin henüz olgunlaşmamasını ve doğum ile miras olarak almış olduğumuz 4 farklı cilt tipi hakkında büyük keşiflerin yolunu açtı.
2018
Mustela, amacı "dünyanın en iyisi" değil, "dünya için en iyisi" olmak olan şirketlere verilen öncü bir etiket olan B Corp sertifikasını aldı.
2019
Mustela, BM İklim Değişikliği Konferansında en geç 2030 yılına kadar karbon nötr olmayı taahhüt ediyor.

Nesilden nesile aktarılan farklı ikonik Mustela ürünlerimizi keşfedin.

1/9
1957- İlk bebek temizleme sütü
2/9
1960- Mustela’nın bebeklerin hassas cildini koruyan ilk güneş koruyucu ürün yelpazesi
3/9
1979 - Mustela’nın kadınlara yönelik ürün yelpazesinin piyasaya sürülmesi
4/9
1987 - İlk 2'si 1 arada saç ve vücut temizleme jeli ve ilk Mustela pişik önleyici kremin piyasaya sürülmesi.
5/9
1990 - İlk ıslak bebek mendilimizin piyasaya sürülmesi
6/9
1994 - Mustela’nın "9 ay-anne" ürün yelpazesinin piyasaya sürülmesi: hamilelik sırasında kadınların değişen cildini korumak için eksiksiz bir cilt bakımı ürün yelpazesi.
7/9
1999 - PhysiObébé®’nin piyasaya sürülmesi: durulama gerektirmeyen ilk temizleme sıvısı, yeni bir temizlik rutini tanıtıldı (JPMA Yenilik ödülü/ABD) 
8/9
1999 - Atopiye eğilimli ciltler için Stelatopia ürün grubunun piyasaya sürülmesi
9/9
2008- Stelaprotect'in lansmanı: çok hassas bebek/çocuk cildine yönelik 1. seri

1957 yılından itibaren üretim tesisimiz.

1957'den beri, ürünlerimizin %95'i Fransa'nın Eur-et-Loire kentinde bulunan Epernon'daki üretim tesisimizde üretilmektedir.
1957 tarihinden beri değer zincirimizin araştırmadan üretime ve pazarlamaya kadar A'dan Z'ye kontrol edildiğini garanti ediyoruz. Stratejimizin amacı ürün güvenliğini ve kalitesini daha iyi kontrol etmektir.

Bağımsız bir aile şirketi

Laboratoires Expanscience'ın kurucusu Paul Berthomé'nin ailesine ait olan Mustela bugün hala bağımsız bir aile markasıdır. Şirket yönetimi ise şu anda oğlu Jean-Paul Berthomé'nin sorumluluğundadır.

Neden bağımsızlığımızı sürdürüyoruz?

Bu strateji, şirketin değer zincirinin araştırmadan pazarlamaya, ürün kalitesi ve güvenlik kontrolü de dahil olmak üzere A'dan Z'ye kontrolünü sağlamak içindir.
Ayrıca bağımsızlığımız, çevremiz ve dünya üzerinde tarafsız ve nihayetinde olumlu etkide bulunmak adına sürekli iyileştirme yaklaşımını her zaman benimsememizi sağlar. 
İnancımız oldukça basit: her gün daha iyisini yapmaya çalışmak.

Mustela hakkında daha fazlasını keşfedin

TAAHHÜTLERİMİZ
Çocuklarımıza karşı bir sorumluluğumuz var
Keşfet
ÜRÜNLERİMİZİN İÇİNDEKİLER
Sadece en iyiler. Bu kadar!
Keşfet
MUSTELA VAKFI
1982 yılında kurulmuş olan Mustela Vakfı’nın misyonu tüm dünya üzerindeki çocukların ve ailelerinin yaşam kalitelerini artırmaktır.
Keşfet