İçeriği Atla

Güvenlik ve Kalite

GÜVENLİK VE KALİTE

Garantili güvenlik için 450'den fazla ölçüm ve test

Formüllerin güvenliğini garanti etmek için 450'den fazla ölçüm ve testi içeren çok zorlu bir süreç uyguluyoruz. Ürünlerimiz bir dizi gerçek engelden geçer ve tüm bu aşamaları başarıyla geçmeden önce hiçbir ürün piyasaya sunulmaz.

Ürün güvenlik testleri


Ürünlerimizin korunmasını sağlamak için antimikrobiyal korumalarını bir meydan okuma testi ile değerlendiriyoruz. Bu test, ürünün kendisini mikroplara karşı nasıl koruduğunu kontrol eder. Ürüne mikrop ekliyoruz ve bu kontaminasyonun zamanla nasıl gerilediğini kontrol ediyoruz.

 

Kararlılık testleri


Ürünün zaman içinde sabit kaldığını kontrol ediyoruz; rengi, kokusu veya görünümü değişmemelidir. .
Ürün, iklim odaları sayesinde aşırı ısıl koşullarda test edilir. 40 ile 50°  arasında değişen sıcaklıklara sahip odalarda ürün hızlandırılmış yaşlanmaya maruz bırakılır. Sıcaklığın düzenli olarak -10 ° C ile 40 ° C arasında değiştiği diğer odalarda ise ürün ciddi varyasyonlar ila karşı karşıya bırakılır. Bu testler, ürünlerimizin dünyayı dolaşırken iyi kalitede kalmasını sağlar. 

 

Güvenlik ve tolerans testleri


•    In vitro testler
Dünyada bir ilk; araştırma ekiplerimiz, Stelaskin® adı altında patentli, yeniden yapılandırılmış bir bebek cildi modeli geliştirdi. Stelaskin®, ürünlerimizin güvenliğini doğumdan itibaren doğrulamamızı sağlamaktadır. Ürünlerimizin etkinliğini ve toleransını daha iyi değerlendirmek için bebeklerde ve çocuklarda farklı cilt tiplerini taklit etmeyi ve belirli cilt saldırılarını yeniden oluşturmayı mümkün kılıyor. 
 

•    In vivo testler
Ayrıca, 100 yetişkin üzerinde ürünlerimizin toleransını (cilt tahrişinin ve reaksiyonunun olmaması) ve cilt hassasiyeti oluşturmadığını değerlendirmekteyiz..

 

Klinik testler


Ürünün güvenliği sağlandıktan sonra, ürüne bağlı olarak bir aylıktan küçük bebekler veya hamile kadınlar dahil olmak üzere bebek ve çocuklardan oluşan bir panelde, ürünün gerçek kullanım koşullarındaki güvenliğini ve etkinliğini ölçüyoruz. Bu işlem dermatologlar ve/veya çocuk doktorları gözetiminde gerçekleşmektedir.

 

Bağımsız bir uzman tarafından nihai doğrulama


Son adım olarak, tüm sonuçlar, ürünlerimizin güvenli olduğunu onaylayan laboratuvarların dışında bağımsız bir uzman toksikolog tarafından konrol edilir. 
Ardından bir güvenlik raporu hazırlanır ve herhangi bir denetim sırasında yetkili makamlara sunulur. Bu belge olmadan ürünlerimiz piyasaya arz edilemez.