İçeriği Atla

Taahütlerimiz

TAAHHÜTLERİMİZ

Gelecek nesile karşı sorumluyuz

Biz de tıpkı ebeveynler kadar sorumluyuz. Ürünlerimizin insanlar ve çevre üzerindeki etkisini minimuma indirmeye yönelik aktivist kimliğimiz ve çocuklarımızın yaşam kalitesini iyileştirmeye yönelik eylemlere olan desteklerimiz uzun süredir yoğun bir şekilde devam ediyor. Bugün hala gezegenimiz için harekete geçirdiğimiz projelerimiz de oldukça iddialı.

Amaç: 2030 yılına kadar karbon nötr'e (sıfır karbon emisyonuna) ulaşmak.

Aralık 2019'da, BM İklim Değişikliği Konferansı sırasında, diğer 500 B Corp sertifikalı şirketle birlikte, Paris Anlaşması ile hedeflenen 2030 yılına kadar karbon nötr (sıfır emisyon) olmayı taahhüt ettik. Bu, kaynak kullanımımız ve üretim süreçlerimizde müşterilerimize daha yakın olmamızı, ürün ve ambalajlarımızın doğadaki varoluş sürelerini döngüsel bir yaklaşımla işleyebilmemizi sağladı.

Kaynak Tedariği

Sorumlu Kaynak Tedariği
UEBT'nin (Etik Biyoticaret Birliği) kontrolü altındaki sorumlu tedarikçilerden elde edilen kaynaklarla, doğal kökenli aktif içeriklerimizin kontrolünü daha sıkı bir şekilde sağlayabiliyoruz: hasatından işlenmesine ve entegrasyonuna kadar. Bu sıkı kontrol mekanizması için, çiftçiler, yerel yetkililer ve ziraatçilerle birlikte çalışıyoruz.
Organik ve Doğal İçerikler
Kurulduğumuz günden beri, her zaman doğanın en iyi içeriklerini, mümkünse organik olanı seçer ve katı bir formülasyon tüzüğü ile ürünlerimizin güvenliğini sağlarız.
Atıkla Mücadele
Kozmetik aktif bileşenlerimizi, gıda olarak tüketilmeyen avokadoları işleyerek üretiyoruz. Avokadonun tamamını (kabuk ve çekirdek dahil) yağa ve toza dönüştürerek, ürünlerimizin ana etken maddesi  Avocado Perseose® 'ü elde ediyoruz.

Birleştirme ve Üretim

Bitki Ekstraksiyon Süreçleri
İnsana ve Gezegene saygılı özel teknolojiler kullanıyoruz: Moleküler damıtma teknolojisi (birinci sınıf yağ bileşenlerini ayrıştırmak ve konsantre hale getirmek için kullanılan yeşil bir süreç) ve kimyasal maddelere ikame enzimatik mühendislik gibi biyoteknolojiler.
Su ve Enerji Tüketimini Azalttık
2018 yılından bu yana ürettiğimiz 100 adet ürün için elektrik tüketimimizi %17,1, gaz tüketimimizi %23,1 ve su tüketimimizi %20,8 oranında azalttık.
Yeşil Enerji
2018'den bu yana Fransa'da bulunan üretim tesisimizde yenilenebilir enerji kaynaklarından (rüzgar, hidro vb.) üretilen yeşil elektriği kullanıyoruz. Expanscience üretim tesisinin kullandığı elektriğin tamamı, Fransız yenilenebilir elektrik şebekesinden gelir.

Ambalajlama ve Dağıtım

Eko-tasarım Ürünler
Ürünlerimiz yaşam döngüleri boyunca çevre dostu olarak tasarlanmıştır. Şişelerimiz ve karton kutularımız geri dönüştürülebilir, ambalajlarımızın ağırlığı maksimum seviyede azaltılmış ve üzerindeki kullanma talimatları kaldırılmıştır. Kullandığımız karton kutular, sürdürülebilir ormanlardan elde edilen kağıtlardan üretilmekte ve kutu üzerindeki baskılar bitkisel bazlı mürekkeple basılmaktadır.
Tekrar doldurmayı deneyimlemek
Fransa'da kurduğumuz dolum tankları ile tekrar doldurmayı deneyimliyoruz. Yani yedek şişeleri tekrar doldurup atığı minimize ediyoruz. Amacımız; ürünlerimizin eko-tasarımını, ambalaj kullanımını minimize ederek desteklemek. Bu yeşil dağıtım örneği, döngüsel ekonomiyi destekleyerek, plastik şişe kullanımına bir alternatif sunar.
Rota Optimizasyonu
GEODIS (Dünyada nakliye, lojistik ve depolama konusunda lider şirket) depolarımız, fabrikamıza 800 metreden daha yakın bir mesafede yer almaktadır. (ISO140001 sertifikalı – çevre yönetimi için bir standart).

Eko-tasarım politikamız

-145 ton
2010 yılından beri ambalajlamadaki plastik kullanımımızı 142 ton azalttık
-60 ton
2010 yılından beri ambalajlamadaki karton kullanımımızı 65 ton azalttık
Bcorp logo

B Corp 'luyuz, Gururluyuz

2018 yılındaki çalışmalarımız ve taahhütlerimiz B Corp sertifikası ile ödüllendirildi. Dünya çapında tanınan bu öncü sertifika, bakış açısı ''dünyanın en iyisi'' yerine ''dünya İÇİN en iyi'' olan şirketlere ve markalara veriliyor. Bu sertifika, dünya üzerindeki etkimize dair aktivist sorumluluğumuzu daha da arttırıyor.

B Corp Nedir?

B Corp, ekonomik, sosyal ve çevresel performans sergileyen, toplum ve çevre üzerinde olumlu bir etki ile faaliyetlerini sürdüren şirket ve markalara verilen, oldukça talepkar, öncü uluslararası bir sertifikadır.

B Corp kimdir?

B Corp ayrıca dünya çapında, aynı hümanist ekonomi vizyonunu paylaşan ve bunu iş modellerinin merkezine yerleştiren, ekonomik, sosyal ve çevresel performansları birleştirmiş 2.800'den fazla şirketten oluşan bir topluluğu temsil etmektedir. 

Daha fazla bilgi için:

https://bcorporation.eu/ 'yi ziyaret edebilirsiniz.

Mustela hakkında daha fazlasını keşfedin

DERMATOLOJİDEKİ UZMANLIĞIMIZ
Bebek cildi üzerindeki uzmanlığımız
Keşfet
ÜRÜN İÇERİKLERİMİZ
Sadece en iyi içerikler ürünlerimizde yer alabilir.
Keşfet
HİKAYEMİZ
1950 yılında Fransa'da kurulan bir aile şirketi.
Keşfet