İçeriği Atla

Bebeğinizin yaz tatili bavulu

Son Güncelleme 01, Mayıs, 2023

Bebeğinizin yaz tatili bavulu

Tatil yaklaşırken küçük çocuğunuzu da göz önünde bulundurarak bavul hazırlamak sizi bir evden başka bir eve taşınıyormuşsunuz gibi hissettirecek!

Gereksiz eşyalarla yükünüzü arttırmak yerine yalnızca gerekli olanları almak için tavsiyelerimizi aşağıda bulabilirsiniz.

Kıyafet konusunda dengeyi sağlamalısınız. Tabii ki de zamanınızı çamaşır yıkayarak geçirmek istemeyeceksiniz, özellikle de tatilinizi geçirdiğiniz yerde bir çamaşır makinesi yoksa... Ancak yanınıza çok fazla bavul almak da istemezsiniz! Yanınıza her gün için en fazla bir takım kıyafet, her iki gün için bir çift pijama ve havayı öngöremeyeceğiniz için bunlara ek olarak bir veya iki takım kalın kıyafet alabilirsiniz. Ütülenmesi gerekmeyen yumuşak pamuklu kıyafetler seçin.

Diğer önemli bir konu ise uykudur. Yanınızda portatif taşıma çantası veya seyahat yatağı olmadan idare etmek zor. Arabayla gidiyorsanız bu muhtemelen bir sorun olmayacaktır ancak trenle veya uçakla gitmeye karar verdiyseniz işler biraz karmaşık bir hâl alabilir! Bu durumda önceden hazırlık yapın ve ihtiyacınız olan şeyleri gittiğiniz yerde kiralayın veya ödünç alın. Çoğu otel taşıma çantası sağlıyor. Gittiğiniz yere de bağlı olarak iyi bir gece uykusu için gerekli olan diğer eşyalar; ince bir uyku tulumu, bebeğiniz oyuncağına sarılarak yatıyorsa oyuncağı ve kullanıyorsa emziği olmalıdır.

Yemek de tatilde dikkat edilmesi gereken konular arasında bulunmaktadır. Bebeğiniz yalnızca anne sütü ile besleniyorsa yemek konusu oldukça basittir. Yanınıza hiçbir şey almanız gerekmez! Yanınıza emzirme yastığınızı almanıza gerek yok, gideceğiniz yerde mutlaka bulacağınız bir yastık veya minderle idare edebilirsiniz. Öte yandan, bebeğiniz biberon mamasıyla besleniyorsa yanınıza iki veya üç biberon, bu biberonları temizlemek için bir biberon fırçası ve bebeğinizin alışık olduğu toz mamayı almanız gerekecektir. Bavula birkaç tane de kolay yıkanabilir plastik mama önlüğü veya mamasını döktüğünde temizlerken işinize yarayacak temizlik bezi alın.Bebeğiniz katı gıdalara geçtiyse en iyisi vardığınız yerde bebek maması almaktır. Yemeğini püre haline getirmek istiyorsanız evinizde muhtemelen var olan ve yiyecekleri karıştırıp pişirmeye yarayan küçük mutfak robotunuzu yanınıza alın.

Yanınıza çok fazla banyo malzemesi almamak için seyahat boy veya birden fazla işlevi yerine getiren ürünler alın. Bebeğiniz için ikisi bir arada duş jeli ve şampuan, altını değiştirirken ve temizlerken kullanmak için ıslak mendil, tek dozluk tuzlu su çözeltisi paketleri, kızarıklıkları önlemek ve tedavi etmek için pişik kremi, yüz ve vücut nemlendiricisi deneme ürünleri vb. alabilirsiniz.

Ayrıca tatil boyunca ihtiyaç duyacağınız bebek bezlerinin tamamını yanınızda taşımanıza da gerek yok. Yolculuk için yanınıza birkaç tane alın ve vardığınızda oradan bir paket alın. Yanınıza ayrıca bebeğiniz için bir sağlık çantası almalısınız. Bu çantada bebeğinizin düzenli olarak kullandığı ilaçlar, tek dozluk tuzlu su çözeltisi paketleri, sıvı parasetamol, sargı bezleri, antiseptik ve çocuklar için böcek kovucu bulunmalıdır.

Son olarak, yaz tatili güneş demektir ve bebeğinizin hassas ve özellikle savunmasız olan cildini korumanız gerekir! Yanınıza en yüksek koruma faktörüne (Güneş koruma faktörü 50+) sahip, bebekler için özel olarak tasarlamış bir güneş kremi, bir güneş gözlüğü ve bir veya iki adet güneş şapkası almalısınız.

Gezinti Baston bebek arabaları tatilde bebeğinizi yürüyüşe çıkarırken çok kullanışlıdır, ancak arabasını uyanık olduğu zamanlarda veya katı gıdalara geçtiyse yemek zamanlarında oturtmak için de kullanabilirsiniz. Öte yandan bu arabaların zahmetli olduğunu da inkâr edemeyiz. Arabasını yanınıza almak istemiyorsanız çok daha küçük ve hafif olan bir kanguru veya taşıma şalı da kullanabilirsiniz. Yemek yedirirken de bebeğinizi kucağınıza oturtabilirsiniz. Bavullar hazır mı? Tatil yolcusu kalmasın! İyi tatiller!

İlgili Blog Yazıları

Çocuklarda uykuda yatak ıslatma #BEBEK VE ÇOCUK SAĞLIĞI
Çocuklarda uykuda yatak ıslatma
Çocuklarda uykuda yatak ıslatma Çocuklarda uykuda yatak ıslatma, birçok ailenin karşılaştığı yaygın bir sorun olup, hem çocuğun duygusal hem de fiziksel sağlığını etkileyebilir. İstatistiklere göre,... Daha fazla göster
Çocuklarda katılma nöbeti nedir? #BEBEK VE ÇOCUK SAĞLIĞI
Çocuklarda katılma nöbeti nedir?
Çocuklarda katılma nöbeti nedir? Bebeklerde görülen katılma nöbetleri, aileler arasında endişe ve korku yaratan bir konudur. Bebek ya da çocuklarda katılma nöbeti, onları sinirlendiren veya... Daha fazla göster
Çocuklarda Dil Bağı Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? #BEBEK VE ÇOCUK SAĞLIĞI
Çocuklarda Dil Bağı Nedir, Nasıl Tedavi Edilir?
Çocuklarda Dil Bağı Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? Dil bağı, dilin alt kısmında görülen bağın normalden daha önde, kısa ve dokusu bozulmuş olması durumunu ifade eder.... Daha fazla göster
Daha Fazlasını Keşfet