İçeriği Atla

Expanscience Laboratuvarları’nda Covid-19

Son Güncelleme 01, Mayıs, 2023

Expanscience Laboratuvarları’nda Covid-19

El Dezenfektan Jeli Üretiyoruz

Expanscience Laboratuvarları olarak doğaya ve topluma karşı olan yüksek sorumluluk bilinciyle Fransız hükümetinin yetki kararnamesi çerçevesinde, Fransa'nın Eure-et-Loir bölgesindeki üretim, araştırma ve geliştirme tesisimizde ekiplerimizin uzmanlıklarından faydalanarak, el dezenfektan jeli üretimine başladık. Ürün Fransız sağlık profesyonellerine Covid-19 virüsüyle mücadelelerinde destek verecek.

Sağlık Profesyonellerine Destek

Ekonomiye, sosyal hayata ve en önemlisi sağlığa verdiği zararla Covid-19 büyük bir belirsizliği de beraberinde getirirken bu süreçte çevremize destek olmayı önceliğimiz haline getirdik. Sürekli yıkanmaktan dolayı elleri kuruyan sağlık profesyonellerine Mustela markalı temizleyici ve nemlendirici ürünler ile medikal malzeme gönderimleri yapıyoruz.

#MustelaİleEvdeKal Sosyal Medyada

Birbirimize dokunmadan sosyal mesafeyi korumayı sürdürdüğümüz bu süreçte sosyal medya üzerinden başlattığımız #MustelaİleEvdeKal projesi ile sağlık tedbiri nedeniyle evlerde olan ailelere destek olmak amacıyla, çeşitli etkinlik paylaşımları ile okula gidemeyen ve evde olan çocukların ebeveynleri ile verimli ve eğlenceli geçirmelerini sağlıyoruz.

Online Eğitim Programları

Bu süreçte Anadolu Ebeler Derneği ile iş birliği yaparak, Covid-19 ile ilgili ebelere yönelik eğitimler de planladık. İlki Uzm. Ebe Nesibe Üzel tarafından “Ebelik Hizmetleri ve Covid 19” adı altında verilen eğitimler, Uzman Ebe Esra Yörük’ün “Covid 19 ve Emzirme Yaklaşımı”, Dr. Kenan Ertopçu’nun “Covid 19 ve Gebelik İzlenimleri”, Prof. Dr. Aydan Biri’nin “Covid 19 ve Riskli Gebelik Tarama Programları” ve Prof. Dr. Deniz Çalışkan’ın “Salgın Durumlarında Sürveyans Çalışmaları ve Ebelerin Rolü” eğitimleri ile devam ediyor.

Mustela olarak ayrıca Neonatoloji Derneği Eğitim Birimi Başkanı Uzm. Hem. Ebru Temizsoy ile annelere yönelik planladığımız ‘Covid-19 ve Yenidoğan’ eğitimini 2 Nisan Perşembe akşamı canlı yayınla hayata geçirdik.

Expanscience Laboratuvarları olarak bu süreçte üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirirken, tüm saha ve ofis çalışanları olarak 13 Mart’tan beri evden çalışma sistemi ile çalışmaya devam ediyoruz. Bu uygulamamız 30 Nisan’a kadar devam edecek.

İlgili Blog Yazıları

Çocuklarda uykuda yatak ıslatma #BEBEK VE ÇOCUK SAĞLIĞI
Çocuklarda uykuda yatak ıslatma
Çocuklarda uykuda yatak ıslatma Çocuklarda uykuda yatak ıslatma, birçok ailenin karşılaştığı yaygın bir sorun olup, hem çocuğun duygusal hem de fiziksel sağlığını etkileyebilir. İstatistiklere göre,... Daha fazla göster
Çocuklarda katılma nöbeti nedir? #BEBEK VE ÇOCUK SAĞLIĞI
Çocuklarda katılma nöbeti nedir?
Çocuklarda katılma nöbeti nedir? Bebeklerde görülen katılma nöbetleri, aileler arasında endişe ve korku yaratan bir konudur. Bebek ya da çocuklarda katılma nöbeti, onları sinirlendiren veya... Daha fazla göster
Çocuklarda Dil Bağı Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? #BEBEK VE ÇOCUK SAĞLIĞI
Çocuklarda Dil Bağı Nedir, Nasıl Tedavi Edilir?
Çocuklarda Dil Bağı Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? Dil bağı, dilin alt kısmında görülen bağın normalden daha önde, kısa ve dokusu bozulmuş olması durumunu ifade eder.... Daha fazla göster
Daha Fazlasını Keşfet