Kanıtlanmış güvenlik ve etkinlik

En başından beri Mustela öncelikleri güvenlik ve etkinliktir. Çünkü hiç bir şey bebeğinizin cildinden daha değerli değildir.   Expanscience Laboratuvarları uzmanlığı ile, Mustela bebek cildi konusunda her zaman yeni araştırmalar yürütür ve ürünlerini size sunmadan yüksek kontrollü testlere tabi tutar. Böylece Mustela'yı seçerek ilk kullanımdan son kullanıma kadar etkili ve güvenli bir ürün kullandığınızdan emin olursunuz.
 

Cilt ile muhteşem uyum gösteren formüller

Bebekler, hamileler ve yeni annelerin hassas cildini korumak için Mustela hammaddelerini büyük bir dikkatle seçer:

 

  • Her formül bebeklerin, hamilelerin ve yeni annelerin cilt özelliklerini dikkate alarak geliştirilir.
  • Tüm Mustela ürünleri hipoalerjeniktir: alerjik reaksiyon riski yüksek maddeler içermez ve alerji riskini azaltacak şekilde formüle edilir. Bağımsız uzman laboratuvarlar tarafından ve medikal gözlem altında yapılan testler bu yüksek toleransı kanıtlamıştır.
  • Mustela ürünleri şüpheli bir çok maddeyi içermez, parabenler, phenoxyethanol, phthalate veya chlorphenesine gibi.
  • Mustela önceliği doğal ve doğal kökenli içeriklere verir: bugün Mustela Bebe ürünleri ortalama %92 doğal kökenli içeriğe sahiptir.
  • Mustela Bébé ürünlerinde bulunan Avokado Perséose® en hassas ciltlerle muhteşem uyumu için seçilmiştir: biyomimetik olma özelliği optimum tolerans ve etkinlik sağlar.

 

Optimum kullanım süresi

2_securite_efficacite

Mustela ürünlerinin saklama koşullarına özellikle dikkat eder, kullanıcılar için güvenlik taahhütüdür:

 

  • Paraben veya phenoxethanol gibi şüpheli koruyucu maddeler Mustela formüllerinde kullanılmaz.
  • Mustela sadece sağlık kuruluşları tarafından onaylı ve en hassas ciltlerde güvenlik ve etkinlik açısından kanıtlanmış koruyucular kullanır.
  • Mustela formüllerinin tasarımı (pH ve hammadde seçimi) ve her formül üzerinde yapılan mikrobiyolojik kontrollü testler, ürünlerin saklanmasında önemli bir rol oynar.
  • Bazı Mustela ürünleri, toleransı düşük ve alerjik ciltlere özel olanlar gibi (STELAPROTECT ürün serisi), hiç bir koruyucu içermez ama "havasız" ambalajlarda tutulur ve böylece hava ve dış çevre ile temas engellenir, bakterilerle temas riski ortadan kalkar.

 

Etkili saklama sistemleri sayesinde, Mustela ürünleri üretim tarihleri itibariyle en az 30 ay kullanılabilir. Son kullanım tarihi her ambalaj üzerinde şu logo ile belirtilir: Logo

 

Yanlış saklama: Dikkat tehlike!
Bebek ürünleri genelde banyoda kullanılır, sıcak ve nemli bir ortam olan banyo bakteri ve küflenmenin çoğalmasına yol açar. Ürünlere bulaşırlarsa bu mikroplar özellikle bebekte enfeksiyona yol açar. Güvenliğiniz için Mustela ürünlerini doğru şekilde saklamanız çok önemlidir.

 

Katı güvenlik testleri

Bebeklerin, gebelerin ve yeni annelerin hassas cildi için hiç bir şey yeterince güvenli değildir, bu yüzden Mustela sadece yasal düzenlemelerle kısıtlı kalmayarak yüksek kontrol altında özel kurallara uyar:

3_securite_efficacite

Güvenlik testi
Seçilmeden önce, Mustela formüllerinin tümü güvenli olduğunu ispatlamak için bir çok teste tabi tutulur: cilt ve oküler tolerans testleri, hipoalerjenik ve/veya fototoksisite testleri. Ürünlerin güvenilir olduğunu daha kesin ve derin bir şekilde değerlendirmek için araştırmacılarımız bazı testler için dünyada ilk olarak laboratuvar ortamında yeniden oluşturulan bebek epidermisi kullanırlar.

Teratojenik değerlendirme
MustelaMaternite anne serisi ürünleri, fetüs veya  emzirme sırasında bebek için risk olmadığını kanıtlamak için, bağımsız bir  toksikoloji uzmanı tarafından belirli değerlendirme testlerine tabi tutulur.

Etkinlik testleri
Mustela ürünlerinin etkinliği birçok kullanım testleri ve / veya dermatolojik, pediatrik ve / veya jinekolojik gözlem altında yapılan klinik çalışmalar ile değerlendirilir.

4_securite_efficaciteÜretim esnasında ve sonrasında kontroller
Mustela ürünlerinin bakteri içermediklerini ve formüllerin stabil olduğunu kontrol etmek için, üretimin çeşitli aşamalarında kontrol edilir.

Kozmetovijilans
Satış sonrasında, Mustela ürünleri Kozmetik açıdan izlenir: bir yan etki görülürse ürün anında sorunun sebebini anlamak ve cevap bulmak için analiz edilir.
 

 

Gönder