Mustela Hammaddeleri

Mustela her zaman önceliği doğal kökenli hammaddelere verir ve bakımlarının içerdiği bir çok aktif ve hammaddeyi bitkisel dünyadan alır. Bugün Mustela Bebe Serisi ortalama %92 doğal kökenli içeriğe sahiptir. Mustela'nın temel etken maddelerini oluşturan bitkilerin kökenini ve faydalarını keşfedin:

 

Avokado

Ayçiçeği

Lupin (Acıbakla)

Shea

Aole vera

 

Avokado

Köken

Lauraceae familyasından olan avokado ağacı (Persea gratissima) oval koyu yeşil yaprakları ile orta boyda bir ağaçtır (10 m). Armut şeklinde bir meyve verir, avokado meyvesi. Avokado, olgun olmadan dalında birkaç ay kalabilir: sadece dalından alındıktan sonra eti yumuşar. Kalın yeşil derisi altında, tuzlu ve tatlı birçok yemekte kullanılabilen, yağlı ve kokulu kremsi bir doku altında büyük bir çekirdeği vardır. 

Menşei olan Orta Amerika'da 10.000 'den fazla yıldır tüketilen avokado, Mayalar ve Aztekler tarafından kutsal bir meyve ve yaşam sembolü olarak kabul edilir. Mezoamerikan mutfağında yaygın şekilde kullanılan avokado aynı zamanda kozmetik ve tıbbi faydaları için takdir edilmiştir: cildi nemlendirmek ve korumak, saçları beslemek, aynı zamanda sindirimi desteklemek ve ateş düşürmek için kullanılmıştır.

On altıncı yüzyılda, İspanyol fatihler tarafından Avrupa'ya "Amerika armudu" adıyla tanıtıldı. Ancak, kullanmak için Fransızlar 400 yıl bekledi: sadece 1960'larda masalarımızda yer aldı ve  gerçekten 1980 yıllarında yaygınlaştı. Aynı zamanda, bilim adamları cilt için faydalarını keşfetmeye  devam etti. Günümüzde kozmetik alanında sıkça kullanılmaktadır.

Faydaları

Vitaminler, mineraller ve esansiyel yağ asitleri zenginliği açısından avokado hassas ciltlerin koruyucusudur. Araştırmacılarımız bu meyveden olağanüstü özelliklere sahip etken maddeler elde ettiler:

 

Avokado Perséose®Yeni Mustela Bebe Serisinin en önemli aktif maddesi olan Avokado Perséose, cildin bariyer fonksiyonunun gelişimini destekler ve koruyucu bir kalkan gibi cildin zenginliğini korur. Avokado Perséose, yeni nesil biyomimetik aktiflerdendir. Cilt ile üstün bir uyum içinde hareket ederek etkinlik ve toleransı birleştirir.

Avokado şekerleri:  :  Toleransı düşük ve alerjik ciltleri rahatlatmaya yardımcı olur. Dış etkenlere karşı (UV ışınları, rüzgar, soğuk, kirlilik, vb.), koruyucu bir bariyer oluşturur, cilt toleransının artmasını destekler. En hassas ciltler bile anında ve uzun süreli rahatlar.

Avokado peptidleri : Cildin beslenmesine ve yatıştırılmasına destek olur. Etkileri özellikle hamilelik dönemi gerilmelerine maruz kalan hamile ve yeni annelerin cildi için çok faydalıdır. 

Avokado yağı: Cildi yumuşatır, nem kaybı ve serbest radikallere karşı korur. Mustela, bu içeriği güneş ürünlerinde, Çatlak Öncesi Yağı'nda ve  Bebek Yağı'nda kullanır

Avokado Perséose ®, Avokado Şekerleri ve Avokado Peptidleri, Expanscience Laboratuvarları tarafından patenti alınmış aktif maddelerdir.

 

Mustela ürünlerinde Avokadonun tüm avantajlarını bulabilirsiniz:

 

Avokado Şekerleri içeren bakımlar

Avokado Peptidi içeren bakımlar

Avokado Yağı içeren bakımlar

Avokado Perséose® içeren bakımlar

STELAPROTECT®  Yüz bakım kremi

STELAPROTECT® Vücut sütü

Vücut Toparlanmasını Destekleyici Jel

Çatlak Öncesi Kremi

Rahatlatıcı Bacak Jeli

Çatlak Serumu

Rahatlatıcı ve Nemlendirici Balsam

Göğüs Toparlanmasını Destekleyici Serum

 

Bebek yağı

 

Bebek Şampuanı

Yenidoğan Köpük Şampuanı

 

Durulama Gerektirmeyen Temizleme Sıvısı

Cold Krem içeren Bessleyici-Koruyucu Temizleme Jeli

Cold Krem içeren Vücut Losyonu

 

Cold Krem içeren Besleyici

2 si 1 arada Saç ve Vücut Şampuanı

Cold Krem içeren Besleyici-Koruyucu Krem

Rahatlatıcı Göğüs Balsamı

Yenidoğan Şampuanı

 

Hydra Bébé® Yüz Nemlendiricisi

 

Hydra Bébé® Nemlendirici Vücut Losyonu

 


Top

Ayçiçeği

Köken

Ayçiçeği (Helianthus annuus L.) Asteraceae familyasından bir bitkidir. Adı « güneş ile dönen » anlamına gelir. Ayçiçeği şaşırtıcı şekilde güneşi takip etmek için sapı üzerinde döner.  

Kuzey Amerika menşeili ayçiçeği 4000 yıl önce Amerika'da Kızılderililer tarafından kullanılmaya başladı. Kızılderililer çekirdeklerinden yağı çıkartmayı biliyorlardı. Mutfak, cilt bakımı ve saç bakımı için kullanıyorlardı. XV. yüzyılda İspanyol fatihler tarafından Avrupa'ya getirilen ayçiçeği tüm Batı Avrupa'da hızlıca yetiştirilmeye başladı ve günümüzde en çok kullanılan 3 besin yağlarından biridir (zeytin ve kanola yağı ile).

Altın sarısı renkte yağı hafif bir fındık kokusu yayar ve yumuşak hoş bir tat verir. Mutfakta çok kullanılan ayçiçek yağı ayrıca E vitamini ve esansiyel yağ asitleri içerdiği için kozmetik alanda da anti-oksidan, besleyici, sıkılaştırıcı ve yenileyici faydalara sahiptir. 

 

Faydaları

Mustela, Ayçiçeği Oléodistillatı'nı ayçiçeği yağı moleküllerinin damıtılmasından elde eder (Expanscience Laboratuvarları patentli işlem) . Bu özüt, yağların en zengin elementleri olan sabunlaşmayan elementlerle zenginleştirilir. Expanscience Laboratuvarları Mustela araştırmacıları tarafından kanıtlanan faydaları ayçiçeği yağından daha üstündür. Epidermisin yağlarını destekleyerek cildi besler ve dış saldırılara karşı bariyer fonksiyonunu geri kazanmasına yardım eder.  Yumuşatıcı ve rahatlatıcı özellikleri sayesinde rahatsızlık hissini yatıştırır ve en kuru cildin bile yeniden yapılanmasına destek olur. Böylece çok kuru ciltlerin kullanımı için bile uygun bir maddedir. 

 

Ayçiçeği Oléodistillatı Expanscience Laboratuvarları'nın patentli bir aktif maddesidir.

 

Mustela ürünlerinde ayçiçeğinin faydalarını bulabilirsiniz:

STELATOPIA® Emolyent Krem

STELATOPIA® Lipid yenileyici balsam

STELATOPIA® Temizleme Kremi

STELATOPIA® Banyo Sütü 

 


Top

Lupin (Acı Bakla)

Köken

Acı bakla dekoratif ve yıllık yetişen Asteraceae familyasından bir bitkidir. ilkbaharın sonundan yaz ortasına kadar taç yapraklarının üzerinde beyaz veya mavimsi çiçekler belirir. Çiçeklerden sonra, yatsı tohumlar içeren baklalar çıkmaya başlar ve bu tohumlar protein ve yağ bakımından çok zengindir. 

Doğu Akdeniz'de doğal olarak bulunan acıbakla, şimdi Avrupa, Afrika, Amerika Birleşik Devletleri ve özellikle dünyada lider üreticisi olan Avustralya'da yetiştirilir. 4000 yıldır hayvanlar için yem ve bulunduğu toprağı iyileştirme özelliği için "yeşil gübre olarak kullanılır. XIX. yüzyıldan beri bir süs bitkisi ve insan gıdası olarak kullanılır: un veya olduğu gibi turşu şeklinde tüketilir. Tıbbi ve kozmetik özellikleri yeni keşfedilmiş fakat birçok bilimsel çalışma tarafından kanıtlanmıştır.  

 

Faydaları

Mustela batı Fransa'da  yetiştirilen tatlı beyaz acı bakla (Lupinus albus) kullanır. Olgun ve yağ dolu olduğunda tohumları erken sonbaharda hasat edilir. Sonra en çok Lupeol bulunan tohumun kabuğu (veya iç kabukları) alınır ve Lupeol çıkartılır. 

Mustela, Lupeol'u  Anne Serisi için seçti: bu aktif madde gerçekten hamilelik sırasında ve doğum sonrası cilt bakımı için ilginç özellikler taşır. Cildin liflerinin "stresinin azalmasına destek olarak", gebeliğe bağlı gerilmeye karşı hazırlıklı olmayı sağlar ve çatlakların oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Cildin elastikiyetini ve esnekliğini artırmayı sağlayan kaliteli bir kolajenin üretimini destekler. Son olarak, yeniden yapılandırma özelliği sayesinde, doğum sonrası doku sıkılaşmasına yardımcı olur.

 

Lupeol, Expanscience Laboratuvarları'nın patentli bir aktif maddesidir. 

 

Mustela ürünlerinde Lupeol'ün tüm faydalarını bulabilirsiniz: 

Vücut Toparlanmasını Destekleyici Jel

Çatlak Öncesi Kremi

Rahatlatıcı Bacak Jeli

Çatlak Serumu

Rahatlatıcı ve Nemlendirici Balsam

Göğüs toparlanmasını Destekleyici Serum

 

 


Top

Shea (Karite)

Köken

Batı Afrika savanalarının kutsal ağacı olan ve adı "hayat" anlamına gelen karite (Butyrospernum parkii) yetiştirilemez: sadece vahşi ortamda çıkar. 15 ila 20 metre boyunda, 300 yıl boyunca yaşar fakat tüm meyvelerini vermesi için 50 yıl gereklidir. 

Oval meyveleri koyu yeşil renkte cevize benzer. Fırtına (haziran - eylül) zamanında olgunlaşırlar ve kendiliğinden düşerler, sonrasında toplanırlar. İçlerinde yağlı ve vitamin dolu bir badem bulunur. 

Kabukları ve posaları ayrılınca bu bademler ezilir, ısıtılır ve yumuşak bir yağ elde edilir. Senegal'den Nil bölgesine kadar bu doğal nemlendiricinin onarıcı özellikleri binlerce yıldır bilinir. Geleneksel olarak Afrikalı anneler bebeklerin cildini korumak için kullanırlar. 

 

Faydaları

Shea yağının (Karite yağının) benzersiz faydaları günümüzde bilimsel olarak kanıtlanmıştır ve Mustela, ürünlerinde sizlere sunar. Esansiyel yağ asitleri, E vitamini ve F vitamini içeren karite yağı epidermisi yoğun şekilde besler ve elastikiyetini geri kazandırır. Cildi korur, rüzgar ve soğuk saldırılarına karşı savunmak için yardımcı olur. En kuru ve hassas ciltleri rahatlatır ve yumuşatır.

 

Mustela ürünlerinde karitenin tüm avantajlarını bulabilirsiniz:

Hydra Bébé® Yüz Nemlendiricisi

Hydra Bébé® Vücut sütü

Cold krem içeren besleyici-koruyucu krem

Cold cream içeren stick

Rahatlatıcı göğüs balsamı

STELAPROTECT®  Yüz bakım kremi

STELATRIA® bakım kremi

Çatlak Öncesi Kremi

Çatlak Serumu

 

 


Top

Aloe vera

Köken

Kuzey Afrika'da bulunan aloe vera dünyanın bir çok bölgesine adapte olmuştur: dayanıklı, uzun ömürlü ve güçlü aloe vera bitkisi sıcak ve kuru iklim bulunan her yerde yetişiyor. Günümüzde çoğunlukla İspanya, Meksika ve Güney ABD bölgelerinde bulunuyor. 

Heykelimsi bu bitki, ortasında muhteşem bir sarı çiçek başağı yükselen dikenli mavimsi-yeşil kalın bir yaprak rozeti oluşturur. Aloe vera ayakları bir metre boyunda olur ve beş yaşında olgunlaşır. Eczacılığın yanı sıra kozmetikte de kullanılan jelatinimsi hamuru elde etmeyi sağlayan yaprakları toplanmaya başlanır. 

Aloe veranın pek çok faydaları binlerce yıldır bilinmektedir: zaten eski zamanlarda, hamuru yanıklar ve cilt enfeksiyonlarına karşı bir şifa, yatıştırıcı ve bakım olarak kullanılmıştır. Tüm bu özellikler  bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.

 

Faydaları

Aloenin birçok çeşidi arasında, Mustela dikkat çekici kozmetik özelliklere sahip olan, Meksika'dan gelen Aloe vera barbadensis Miller çeşidini seçti. Kalın ve saydam hamuru taze yapraklardan elde edilir, sonra bitkinin tüm aktif elemanlarını koruyan  saf ve doğal bir pudra elde etmek üzere  soğuk liyofilizasyon uygulanır. Bu aloe vera konsantresi vitamin, mineral ve amino asitler bakımından çok zengindir.

Mustela ürünlerinde kullanılan Aloe vera bebeğinizin hassas cildine avantajlarını sunar. Cildi yatıştırır ve yumuşatır. Yoğun nemlendirici özelliğiyle, cilde esnekliğini geri kazandırır ve yağlı olmayan koruyucu bir film ile kaplar. Bu nitelikleri sayesinde güneş bakımı için benzersiz bir kaynak oluşturur.

 

Mustela ürünlerinde tüm Aloe vera avantajlarını bulabilirsiniz:

 

Islak Mendil

Durulama gerektirmeyen temizleme sıvısı

Yüz temizleme mendilleri

STELAKER®

STELATRIA® koruyucu yıkama jeli

 

 

Gönder