#HABERLERİMİZ

Expanscience Laboratuvarları’nda Covid-19

#HABERLERİMİZ
Expanscience Laboratuvarları’nda Covid-19
koronavirüs
Türkiye’de Mustela markası ile faaliyet gösteren şirketimiz Expanscience Laboratuvarları, Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü nedeniyle Fransa’da el dezenfektanı üretimine başladı. Ayrıca planladığımız bir dizi eğitim ve sosyal etkinliklerle de sağlık profesyonellerine ve ebeveynlere destek veriyoruz.

El Dezenfektan Jeli Üretiyoruz

Expanscience Laboratuvarları olarak doğaya ve topluma karşı olan yüksek sorumluluk bilinciyle Fransız hükümetinin yetki kararnamesi çerçevesinde, Fransa'nın Eure-et-Loir bölgesindeki üretim, araştırma ve geliştirme tesisimizde ekiplerimizin uzmanlıklarından faydalanarak, el dezenfektan jeli üretimine başladık. Ürün Fransız sağlık profesyonellerine Covid-19 virüsüyle mücadelelerinde destek verecek.

Sağlık Profesyonellerine Destek

Ekonomiye, sosyal hayata ve en önemlisi sağlığa verdiği zararla Covid-19 büyük bir belirsizliği de beraberinde getirirken bu süreçte çevremize destek olmayı önceliğimiz haline getirdik.  Sürekli yıkanmaktan dolayı elleri kuruyan sağlık profesyonellerine Mustela markalı temizleyici ve nemlendirici ürünler ile medikal malzeme gönderimleri yapıyoruz.

#MustelaİleEvdeKal Sosyal Medyada

Birbirimize dokunmadan sosyal mesafeyi korumayı sürdürdüğümüz bu süreçte sosyal medya üzerinden başlattığımız #MustelaİleEvdeKal projesi ile sağlık tedbiri nedeniyle evlerde olan ailelere destek olmak amacıyla, çeşitli etkinlik paylaşımları ile okula gidemeyen ve evde olan çocukların ebeveynleri ile verimli ve eğlenceli  geçirmelerini sağlıyoruz. 

Online Eğitim Programları

Bu süreçte Anadolu Ebeler Derneği ile iş birliği yaparak, Covid-19 ile ilgili ebelere yönelik eğitimler de planladık. İlki Uzm. Ebe Nesibe Üzel tarafından “Ebelik Hizmetleri ve Covid 19” adı altında verilen eğitimler, Uzman Ebe Esra Yörük’ün “Covid 19 ve Emzirme Yaklaşımı”, Dr. Kenan Ertopçu’nun “Covid 19 ve Gebelik İzlenimleri”, Prof. Dr. Aydan Biri’nin “Covid 19 ve Riskli Gebelik Tarama Programları” ve Prof. Dr. Deniz Çalışkan’ın “Salgın Durumlarında Sürveyans Çalışmaları ve Ebelerin Rolü” eğitimleri ile devam ediyor.

Mustela olarak ayrıca Neonatoloji Derneği Eğitim Birimi Başkanı Uzm. Hem. Ebru Temizsoy ile annelere yönelik planladığımız ‘Covid-19 ve Yenidoğan’ eğitimini 2 Nisan Perşembe akşamı canlı yayınla hayata geçirdik.

Expanscience Laboratuvarları olarak bu süreçte üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirirken, tüm saha ve ofis çalışanları olarak 13 Mart’tan beri evden çalışma sistemi ile çalışmaya devam ediyoruz. Bu uygulamamız 30 Nisan’a kadar devam edecek.