Mustela Vakfı

 

The Mustela Foundation

 

1982 yılından bugüne, Mustela Vakfı dünyadaki çocukların ve ailelerin yaşam kalitesini yükseltmek için çalışmaktadır.
 

MUSTELA VAKFI, AİLELERİ HAYATLARININ EN ÖNEMLİ ANLARINDA DESTEKLER


Çocukların dünyaya gelmesi ailelerin hayatında büyük bir değişiklik oluşturur ve ebeveynlerin kafasında birçok soru işareti yaratır. Mustela Vakfı ailelere bilgiye ihtiyaç duydukları konulara yönelik bilgi kitapçıkları ve eğlenceli içerikler (sınavlar, oyunlar, etkileşimli videolar vb.) sunar. Aileler gebelik, doğum, eve dönüş, ev kazalarına karşı önlemler ve hatta çocukların uyku sorunlarına yönelik bilgilere dahi bu içeriklerden ulaşabilir.

Tüm Mustela Vakfı içerikleri, içeriklerin doğruluğunu taahhüt etmek ve ailelere verilen bilgilerin düzenli olarak güncellenmesini sağlamak adına pediatri hemşireleri, psikologlar, ebe ve pediatristler gibi bebekler ve çocuklar konusunda uzman sağlık profesyonelleri tarafından onaylanmıştır.
 

MUSTELA VAKFI AYRICA ÇOCUK SAĞLIĞI PROFESYONELLERİYLE BİRLİKTE ARAŞTIRMALAR YÜRÜTMEKTEDİR


Mustela Vakfı 35 yılı aşkın bir süredir araştırma çalışmalarını desteklemektedir. Her yıl psikoloji, psikiyatri, pediatri, nöroloji, sosyoloji ve tarih alanlarında yapılan çalışmalara yönelik burslar verilmektedir.

Mustela Vakfı ayrıca, Fransa ve Avrupa'daki ebelere yönelik taahhüdünü gösteren Maieutics Ödülü ve çocukların ve ailelerin yararını gözeten projelerin göz önüne alındığı Sosyal Pediyatri Ödülü de dahil olmak üzere çok sayıda ödül vermektedir.

Mustela Vakfı tarafından desteklenen bazı projeler:

PORTEKİZ: Sosyo-ekonomik açıdan zorluk çeken annelere destek verilmesi
TÜRKİYE: İstanbul'da bulunan bir gençlik merkezinin yenilenmesi
FRANSA:

  • Ağrı ile mücadele etmek ve hastanelerin pediatri ünitelerinde tedavi gören çocukların kaygılılık durumunu azaltmak için tasarlanmış olan peluş fok balığı şeklinde bir terapötik robot olan Paro'ya fon desteği verilmesi.
  • Genç anneler ve çocuklarının sığınmasını destekleyen La Chrysalide projesine destek verilmesi