Bebeğinizi güneşten korumak

3 yaşından küçük çocuklar, cilt savunma sistemleri gelişmediğinden güneş ışınlarına karşı savunmasızdır. Bu nedenle doktorlar, küçük çocukların güneş ışığına doğrudan maruz bırakılmamasını öneriyor.

3 yaşından küçük çocuklar, cilt savunma sistemleri gelişmediğinden güneş ışınlarına karşı savunmasızdır. Bu nedenle doktorlar küçük çocukların güneş ışığına doğrudan maruz bırakılmamasını önerir. Ancak aktiviteleriniz bebeğinizin güneş altında olmasını gerektiriyorsa, bebeğinizin hassas cildini korumak için özel önlemler alın!

Birkaç basit kuralı uygulayarak bebeğinizin cildini koruyabilir ve güneşten kaynaklanabilecek olası bir zarara karşı doğal savunma mekanizmasını korumasına yardımcı olabilirsiniz.

Çocukluk dönemi, öğrenmek için en iyi zamandır, bu yüzden şimdi bu adımları uygularsanız çocuğunuz da gelecekte bunları otomatik olarak uygulayacaktır.

Güneşten korunma kuralları

- Bebeğinizin özellikle saat 11:00 ile 16:00 arasında güneşe maruz kalmasını önleyin.

- Güneş ışınlarının yoğun olduğu saatlerde daima gölgelik alan arayın.

- Bebeğinizi güneşin altında asla çıplak veya mayolu halde bırakmayın. Çocuğunuza UV ışınlarını filtreleyen kalın pamuklu bol kıyafetler giydirin, geniş kenarlı bir şapka ve uygun, geniş kenarlı veya tam kapalı bir güneş gözlüğü takın (AB standartları, UV kategorisi 3 veya 4).

- Güneşe çıkmadan 20 dakika önce uygun güneş koruma faktörüne sahip (50 veya üstü) bir güneş kremini kalın bir tabaka halinde sürün. Güneşe fazla maruz kalan bölgelere daha fazla krem sürün (alın, yanak, burun, dudak). •

- Çocuğunuzu gölgede veya bulutlu havalarda bile koruyun: UV ışınlarının %80’inden fazlası bulutlardan geçebilir ve güneş şemsiyesi yeterli korumayı sağlamaz.

- Alerjik olabilecek güneş kremlerini kullanmaktan kaçının, mineralli veya organik mineralli güneş kremlerini kullanın.

- Güneş kremini her iki saatte bir ve çocuğunuz suya girip çıktıktan sonra tekrar bolca sürün.

- Kendisi istemese bile çocuğunuzun düzenli olarak sıvı tükettiğinden emin olun.

- Güneş koruma ürünlerinize gerekli özeni gösterin. Tüpün veya spreyin kapağının sıkıca kapalı olduğundan emin olun, ürünleri güneşin altında bırakmayın ve açılmasının üzerinden bir yıl geçmiş olan hiçbir ürünü kullanmayın.

Çocuğunuz için doğru güneş kremini seçmek

Çocuğunuzun cildi sizinkinden ince, hassas ve güneşe karşı savunmasızdır. Bu nedenle güneşin zararlı ışınlarına karşı en uygun biçimde etkili olan, ancak aynı zamanda çocuğunuzun hassas cildine özen gösteren ve sağlıklı hücrelerini koruyan bir güneş kremi seçmek hayati öneme sahiptir.

Bebeğiniz için doğru olan güneşten koruma ürünleri şu kriterleri yerine getirmelidir:

- Güneşten koruma faktörü 50 veya daha fazla olmalı, UV ışınlarından koruma sağlamalıdır. Aynı zamanda vücudun doğal savunma mekanizmasını muhafaza eden ve güneşin sebep olabileceği herhangi bir hücre hasarını önleyen cilt bariyerini korumalıdır.

- Yüksek tolerans garantisi sunmalıdır. Formül, dermatolojik olarak test edilmiş ve hipoalerjenik olmalı, paraben ve alkol içermemelidir.

- Çocuğun aktivitelerine uygun olmalıdır. Ürün, suya ve tere dayanıklı olmalı, cildin herhangi bir bölgesinin atlanmaması için uygulandığında gözle görülebilmelidir.

- Çocuğunuzun cilt türüne uygun olmalıdır. Bebeğinizin çok açık renkli veya hassas bir cildi varsa, duyarlı cilt türleri için özel tasarlanmış bir ürün seçin.

Sevebileceğiniz yazılar

Resim
advice depart vacance mini
BEBEK

Günlük hayat

Ailecek ilk tatil

Resim
advice soleil peau mini
DOĞUM

Bebeğin ilk bakımı

Güneş ve çocuğunuzun cildi

Resim
advice danger mini
DOĞUM

Bebeğin ilk bakımı

Güneşin tehlikeleri